Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokaksivyöseitikitGenetiivikaksivyöseitikin
Monikon genetiivikaksivyöseitikkienPartitiivikaksivyöseitikkiä
Monikon partitiivikaksivyöseitikkejäInessiivikaksivyöseitikissä
Monikon inessiivikaksivyöseitikeissäElatiivikaksivyöseitikistä
Monikon elatiivikaksivyöseitikeistäIllatiivikaksivyöseitikkiin
Monikon illatiivikaksivyöseitikkeihinAdessiivikaksivyöseitikillä
Monikon adessiivikaksivyöseitikeilläAblatiivikaksivyöseitikiltä
Monikon ablatiivikaksivyöseitikeiltäAllatiivikaksivyöseitikille
Monikon allatiivikaksivyöseitikeilleEssiivikaksivyöseitikkinä
Monikon essiivikaksivyöseitikkeinäTranslatiivikaksivyöseitikiksi
Monikon translatiivikaksivyöseitikeiksiMonikon instruktiivikaksivyöseitikein
AbessiivikaksivyöseitikittäMonikon abessiivikaksivyöseitikeittä
Monikon akkusatiivikaksivyöseitikit