Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoheloseitikitGenetiiviheloseitikin
Monikon genetiiviheloseitikkienPartitiiviheloseitikkiä
Monikon partitiiviheloseitikkejäInessiiviheloseitikissä
Monikon inessiiviheloseitikeissäElatiiviheloseitikistä
Monikon elatiiviheloseitikeistäIllatiiviheloseitikkiin
Monikon illatiiviheloseitikkeihinAdessiiviheloseitikillä
Monikon adessiiviheloseitikeilläAblatiiviheloseitikiltä
Monikon ablatiiviheloseitikeiltäAllatiiviheloseitikille
Monikon allatiiviheloseitikeilleEssiiviheloseitikkinä
Monikon essiiviheloseitikkeinäTranslatiiviheloseitikiksi
Monikon translatiiviheloseitikeiksiMonikon instruktiiviheloseitikein
AbessiiviheloseitikittäMonikon abessiiviheloseitikeittä
Monikon akkusatiiviheloseitikit