Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantihi-fi

Taivutusmuodot

MonikkohifitGenetiivihifin
Monikon genetiivihifienPartitiivihifiä
Monikon partitiivihifejäInessiivihifissä
Monikon inessiivihifeissäElatiivihifistä
Monikon elatiivihifeistäIllatiivihifiin
Monikon illatiivihifeihinAdessiivihifillä
Monikon adessiivihifeilläAblatiivihifiltä
Monikon ablatiivihifeiltäAllatiivihifille
Monikon allatiivihifeilleEssiivihifinä
Monikon essiivihifeinäTranslatiivihifiksi
Monikon translatiivihifeiksiMonikon instruktiivihifein
AbessiivihifittäMonikon abessiivihifeittä
Monikon akkusatiivihifit

Luokat