Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | handicapit | Genetiivi | handicapin |
| Monikon genetiivi | handicapien | Partitiivi | handicapia |
| Monikon partitiivi | handicapeja | Inessiivi | handicapissa |
| Monikon inessiivi | handicapeissa | Elatiivi | handicapista |
| Monikon elatiivi | handicapeista | Illatiivi | handicapiin |
| Monikon illatiivi | handicapeihin | Adessiivi | handicapilla |
| Monikon adessiivi | handicapeilla | Ablatiivi | handicapilta |
| Monikon ablatiivi | handicapeilta | Allatiivi | handicapille |
| Monikon allatiivi | handicapeille | Essiivi | handicapina |
| Monikon essiivi | handicapeina | Translatiivi | handicapiksi |
| Monikon translatiivi | handicapeiksi | Monikon instruktiivi | handicapein |
| Abessiivi | handicapitta | Monikon abessiivi | handicapeitta |
| Monikon akkusatiivi | handicapit |