Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkogermanistitGenetiivigermanistin
Monikon genetiivigermanistienPartitiivigermanistia
Monikon partitiivigermanistejaInessiivigermanistissa
Monikon inessiivigermanisteissaElatiivigermanistista
Monikon elatiivigermanisteistaIllatiivigermanistiin
Monikon illatiivigermanisteihinAdessiivigermanistilla
Monikon adessiivigermanisteillaAblatiivigermanistilta
Monikon ablatiivigermanisteiltaAllatiivigermanistille
Monikon allatiivigermanisteilleEssiivigermanistina
Monikon essiivigermanisteinaTranslatiivigermanistiksi
Monikon translatiivigermanisteiksiMonikon instruktiivigermanistein
AbessiivigermanistittaMonikon abessiivigermanisteitta
Monikon akkusatiivigermanistit

Luokat