| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | foxtrot |
| Monikko | foksit | Genetiivi | foksin |
| Monikon genetiivi | foksien | Partitiivi | foksia |
| Monikon partitiivi | fokseja | Inessiivi | foksissa |
| Monikon inessiivi | fokseissa | Elatiivi | foksista |
| Monikon elatiivi | fokseista | Illatiivi | foksiin |
| Monikon illatiivi | fokseihin | Adessiivi | foksilla |
| Monikon adessiivi | fokseilla | Ablatiivi | foksilta |
| Monikon ablatiivi | fokseilta | Allatiivi | foksille |
| Monikon allatiivi | fokseille | Essiivi | foksina |
| Monikon essiivi | fokseina | Translatiivi | foksiksi |
| Monikon translatiivi | fokseiksi | Monikon instruktiivi | foksein |
| Abessiivi | foksitta | Monikon abessiivi | fokseitta |
| Monikon akkusatiivi | foksit |