Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoharjasrouskutGenetiiviharjasrouskun
Monikon genetiiviharjasrouskujenPartitiiviharjasrouskua
Monikon partitiiviharjasrouskujaInessiiviharjasrouskussa
Monikon inessiiviharjasrouskuissaElatiiviharjasrouskusta
Monikon elatiiviharjasrouskuistaIllatiiviharjasrouskuun
Monikon illatiiviharjasrouskuihinAdessiiviharjasrouskulla
Monikon adessiiviharjasrouskuillaAblatiiviharjasrouskulta
Monikon ablatiiviharjasrouskuiltaAllatiiviharjasrouskulle
Monikon allatiiviharjasrouskuilleEssiiviharjasrouskuna
Monikon essiiviharjasrouskuinaTranslatiiviharjasrouskuksi
Monikon translatiiviharjasrouskuiksiMonikon instruktiiviharjasrouskuin
AbessiiviharjasrouskuttaMonikon abessiiviharjasrouskuitta
Monikon akkusatiiviharjasrouskut