Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoviitahaperotGenetiiviviitahaperon
Monikon genetiiviviitahaperojenMonikon genetiiviviitahaperoiden
Monikon genetiiviviitahaperoittenPartitiiviviitahaperoa
Monikon partitiiviviitahaperojaMonikon partitiiviviitahaperoita
InessiiviviitahaperossaMonikon inessiiviviitahaperoissa
ElatiiviviitahaperostaMonikon elatiiviviitahaperoista
IllatiiviviitahaperoonMonikon illatiiviviitahaperoihin
AdessiiviviitahaperollaMonikon adessiiviviitahaperoilla
AblatiiviviitahaperoltaMonikon ablatiiviviitahaperoilta
AllatiiviviitahaperolleMonikon allatiiviviitahaperoille
EssiiviviitahaperonaMonikon essiiviviitahaperoina
TranslatiiviviitahaperoksiMonikon translatiiviviitahaperoiksi
Monikon instruktiiviviitahaperoinAbessiiviviitahaperotta
Monikon abessiiviviitahaperoittaMonikon akkusatiiviviitahaperot