Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkolehtolohisienetGenetiivilehtolohisienen
Monikon genetiivilehtolohisientenMonikon genetiivilehtolohisienien
PartitiivilehtolohisientäMonikon partitiivilehtolohisieniä
InessiivilehtolohisienessäMonikon inessiivilehtolohisienissä
ElatiivilehtolohisienestäMonikon elatiivilehtolohisienistä
IllatiivilehtolohisieneenMonikon illatiivilehtolohisieniin
AdessiivilehtolohisienelläMonikon adessiivilehtolohisienillä
AblatiivilehtolohisieneltäMonikon ablatiivilehtolohisieniltä
AllatiivilehtolohisienelleMonikon allatiivilehtolohisienille
EssiivilehtolohisienenäMonikon essiivilehtolohisieninä
TranslatiivilehtolohisieneksiMonikon translatiivilehtolohisieniksi
Monikon instruktiivilehtolohisieninAbessiivilehtolohisienettä
Monikon abessiivilehtolohisienittäMonikon akkusatiivilehtolohisienet