Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoanortiititGenetiivianortiitin
Monikon genetiivianortiittienPartitiivianortiittia
Monikon partitiivianortiittejaInessiivianortiitissa
Monikon inessiivianortiiteissaElatiivianortiitista
Monikon elatiivianortiiteistaIllatiivianortiittiin
Monikon illatiivianortiitteihinAdessiivianortiitilla
Monikon adessiivianortiiteillaAblatiivianortiitilta
Monikon ablatiivianortiiteiltaAllatiivianortiitille
Monikon allatiivianortiiteilleEssiivianortiittina
Monikon essiivianortiitteinaTranslatiivianortiitiksi
Monikon translatiivianortiiteiksiMonikon instruktiivianortiitein
AbessiivianortiitittaMonikon abessiivianortiiteitta
Monikon akkusatiivianortiitit