Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoakmiititGenetiiviakmiitin
Monikon genetiiviakmiittienPartitiiviakmiittia
Monikon partitiiviakmiittejaInessiiviakmiitissa
Monikon inessiiviakmiiteissaElatiiviakmiitista
Monikon elatiiviakmiiteistaIllatiiviakmiittiin
Monikon illatiiviakmiitteihinAdessiiviakmiitilla
Monikon adessiiviakmiiteillaAblatiiviakmiitilta
Monikon ablatiiviakmiiteiltaAllatiiviakmiitille
Monikon allatiiviakmiiteilleEssiiviakmiittina
Monikon essiiviakmiitteinaTranslatiiviakmiitiksi
Monikon translatiiviakmiiteiksiMonikon instruktiiviakmiitein
AbessiiviakmiitittaMonikon abessiiviakmiiteitta
Monikon akkusatiiviakmiitit