Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. inhaloiminen

Taivutusmuodot

MonikkoinhaloinnitGenetiiviinhaloinnin
Monikon genetiiviinhalointienPartitiiviinhalointia
Monikon partitiiviinhalointejaInessiiviinhaloinnissa
Monikon inessiiviinhaloinneissaElatiiviinhaloinnista
Monikon elatiiviinhaloinneistaIllatiiviinhalointiin
Monikon illatiiviinhalointeihinAdessiiviinhaloinnilla
Monikon adessiiviinhaloinneillaAblatiiviinhaloinnilta
Monikon ablatiiviinhaloinneiltaAllatiiviinhaloinnille
Monikon allatiiviinhaloinneilleEssiiviinhalointina
Monikon essiiviinhalointeinaTranslatiiviinhaloinniksi
Monikon translatiiviinhaloinneiksiMonikon instruktiiviinhaloinnein
AbessiiviinhaloinnittaMonikon abessiiviinhaloinneitta
Monikon akkusatiiviinhaloinnit

Luokat