Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoruoanvalmistuksetGenetiiviruoanvalmistuksen
Monikon genetiiviruoanvalmistustenMonikon genetiiviruoanvalmistuksien
PartitiiviruoanvalmistustaMonikon partitiiviruoanvalmistuksia
InessiiviruoanvalmistuksessaMonikon inessiiviruoanvalmistuksissa
ElatiiviruoanvalmistuksestaMonikon elatiiviruoanvalmistuksista
IllatiiviruoanvalmistukseenMonikon illatiiviruoanvalmistuksiin
AdessiiviruoanvalmistuksellaMonikon adessiiviruoanvalmistuksilla
AblatiiviruoanvalmistukseltaMonikon ablatiiviruoanvalmistuksilta
AllatiiviruoanvalmistukselleMonikon allatiiviruoanvalmistuksille
EssiiviruoanvalmistuksenaMonikon essiiviruoanvalmistuksina
TranslatiiviruoanvalmistukseksiMonikon translatiiviruoanvalmistuksiksi
Monikon instruktiiviruoanvalmistuksinAbessiiviruoanvalmistuksetta
Monikon abessiiviruoanvalmistuksittaMonikon akkusatiiviruoanvalmistukset

Luokat