Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | soluvat | Monikko | soluvani |
| Monikko | soluvasi | Monikko | soluvamme |
| Monikko | soluvanne | Monikko | soluvansa |
| Genetiivi | soluvan | Genetiivi | soluvani |
| Genetiivi | soluvasi | Genetiivi | soluvamme |
| Genetiivi | soluvanne | Genetiivi | soluvansa |
| Monikon genetiivi | soluvien | Monikon genetiivi | soluvieni |
| Monikon genetiivi | soluviesi | Monikon genetiivi | soluviemme |
| Monikon genetiivi | soluvienne | Monikon genetiivi | soluviensa |
| Partitiivi | soluvaa | Partitiivi | soluvaani |
| Partitiivi | soluvaasi | Partitiivi | soluvaamme |
| Partitiivi | soluvaanne | Partitiivi | soluvaansa |
| Monikon partitiivi | soluvia | Monikon partitiivi | soluviani |
| Monikon partitiivi | soluviasi | Monikon partitiivi | soluviamme |
| Monikon partitiivi | soluvianne | Monikon partitiivi | soluviaan |
| Monikon partitiivi | soluviansa | Inessiivi | soluvassa |
| Inessiivi | soluvassani | Inessiivi | soluvassasi |
| Inessiivi | soluvassamme | Inessiivi | soluvassanne |
| Inessiivi | soluvassaan | Inessiivi | soluvassansa |
| Monikon inessiivi | soluvissa | Monikon inessiivi | soluvissani |
| Monikon inessiivi | soluvissasi | Monikon inessiivi | soluvissamme |
| Monikon inessiivi | soluvissanne | Monikon inessiivi | soluvissaan |
| Monikon inessiivi | soluvissansa | Elatiivi | soluvasta |
| Elatiivi | soluvastani | Elatiivi | soluvastasi |
| Elatiivi | soluvastamme | Elatiivi | soluvastanne |
| Elatiivi | soluvastaan | Elatiivi | soluvastansa |
| Monikon elatiivi | soluvista | Monikon elatiivi | soluvistani |
| Monikon elatiivi | soluvistasi | Monikon elatiivi | soluvistamme |
| Monikon elatiivi | soluvistanne | Monikon elatiivi | soluvistaan |
| Monikon elatiivi | soluvistansa | Illatiivi | soluvaan |
| Illatiivi | soluvaani | Illatiivi | soluvaasi |
| Illatiivi | soluvaamme | Illatiivi | soluvaanne |
| Illatiivi | soluvaansa | Monikon illatiivi | soluviin |
| Monikon illatiivi | soluviini | Monikon illatiivi | soluviisi |
| Monikon illatiivi | soluviimme | Monikon illatiivi | soluviinne |
| Monikon illatiivi | soluviinsa | Adessiivi | soluvalla |
| Adessiivi | soluvallani | Adessiivi | soluvallasi |
| Adessiivi | soluvallamme | Adessiivi | soluvallanne |
| Adessiivi | soluvallaan | Adessiivi | soluvallansa |
| Monikon adessiivi | soluvilla | Monikon adessiivi | soluvillani |
| Monikon adessiivi | soluvillasi | Monikon adessiivi | soluvillamme |
| Monikon adessiivi | soluvillanne | Monikon adessiivi | soluvillaan |
| Monikon adessiivi | soluvillansa | Ablatiivi | soluvalta |
| Ablatiivi | soluvaltani | Ablatiivi | soluvaltasi |
| Ablatiivi | soluvaltamme | Ablatiivi | soluvaltanne |
| Ablatiivi | soluvaltaan | Ablatiivi | soluvaltansa |
| Monikon ablatiivi | soluvilta | Monikon ablatiivi | soluviltani |
| Monikon ablatiivi | soluviltasi | Monikon ablatiivi | soluviltamme |
| Monikon ablatiivi | soluviltanne | Monikon ablatiivi | soluviltaan |
| Monikon ablatiivi | soluviltansa | Allatiivi | soluvalle |
| Allatiivi | soluvalleni | Allatiivi | soluvallesi |
| Allatiivi | soluvallemme | Allatiivi | soluvallenne |
| Allatiivi | soluvalleen | Allatiivi | soluvallensa |
| Monikon allatiivi | soluville | Monikon allatiivi | soluvilleni |
| Monikon allatiivi | soluvillesi | Monikon allatiivi | soluvillemme |
| Monikon allatiivi | soluvillenne | Monikon allatiivi | soluvilleen |
| Monikon allatiivi | soluvillensa | Essiivi | soluvana |
| Essiivi | soluvanani | Essiivi | soluvanasi |
| Essiivi | soluvanamme | Essiivi | soluvananne |
| Essiivi | soluvanaan | Essiivi | soluvanansa |
| Monikon essiivi | soluvina | Monikon essiivi | soluvinani |
| Monikon essiivi | soluvinasi | Monikon essiivi | soluvinamme |
| Monikon essiivi | soluvinanne | Monikon essiivi | soluvinaan |
| Monikon essiivi | soluvinansa | Translatiivi | soluvaksi |
| Translatiivi | soluvakseni | Translatiivi | soluvaksesi |
| Translatiivi | soluvaksemme | Translatiivi | soluvaksenne |
| Translatiivi | soluvakseen | Translatiivi | soluvaksensa |
| Monikon translatiivi | soluviksi | Monikon translatiivi | soluvikseni |
| Monikon translatiivi | soluviksesi | Monikon translatiivi | soluviksemme |
| Monikon translatiivi | soluviksenne | Monikon translatiivi | soluvikseen |
| Monikon translatiivi | soluviksensa | Monikon instruktiivi | soluvin |
| Abessiivi | soluvatta | Abessiivi | soluvattani |
| Abessiivi | soluvattasi | Abessiivi | soluvattamme |
| Abessiivi | soluvattanne | Abessiivi | soluvattaan |
| Abessiivi | soluvattansa | Monikon abessiivi | soluvitta |
| Monikon abessiivi | soluvittani | Monikon abessiivi | soluvittasi |
| Monikon abessiivi | soluvittamme | Monikon abessiivi | soluvittanne |
| Monikon abessiivi | soluvittaan | Monikon abessiivi | soluvittansa |
| Monikon komitatiivi | soluvine | Monikon komitatiivi | soluvineni |
| Monikon komitatiivi | soluvinesi | Monikon komitatiivi | soluvinemme |
| Monikon komitatiivi | soluvinenne | Monikon komitatiivi | soluvineen |
| Monikon komitatiivi | soluvinensa | Monikon akkusatiivi | soluvat |
| Monikon akkusatiivi | soluvani | Monikon akkusatiivi | soluvasi |
| Monikon akkusatiivi | soluvamme | Monikon akkusatiivi | soluvanne |
| Monikon akkusatiivi | soluvansa | Akkusatiivi | soluvani |
| Akkusatiivi | soluvasi | Akkusatiivi | soluvamme |
| Akkusatiivi | soluvanne | Akkusatiivi | soluvansa |