Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | äreimmät | Monikko | äreimpäni |
| Monikko | äreimpäsi | Monikko | äreimpämme |
| Monikko | äreimpänne | Monikko | äreimpänsä |
| Genetiivi | äreimmän | Genetiivi | äreimpäni |
| Genetiivi | äreimpäsi | Genetiivi | äreimpämme |
| Genetiivi | äreimpänne | Genetiivi | äreimpänsä |
| Monikon genetiivi | äreimpien | Monikon genetiivi | äreinten |
| Monikon genetiivi | äreimpieni | Monikon genetiivi | äreinteni |
| Monikon genetiivi | äreimpiesi | Monikon genetiivi | äreintesi |
| Monikon genetiivi | äreimpiemme | Monikon genetiivi | äreintemme |
| Monikon genetiivi | äreimpienne | Monikon genetiivi | äreintenne |
| Monikon genetiivi | äreimpiensä | Monikon genetiivi | äreintensä |
| Partitiivi | äreintä | Partitiivi | äreintäni |
| Partitiivi | äreintäsi | Partitiivi | äreintämme |
| Partitiivi | äreintänne | Partitiivi | äreintään |
| Partitiivi | äreintänsä | Monikon partitiivi | äreimpiä |
| Monikon partitiivi | äreimpiäni | Monikon partitiivi | äreimpiäsi |
| Monikon partitiivi | äreimpiämme | Monikon partitiivi | äreimpiänne |
| Monikon partitiivi | äreimpiään | Monikon partitiivi | äreimpiänsä |
| Inessiivi | äreimmässä | Inessiivi | äreimmässäni |
| Inessiivi | äreimmässäsi | Inessiivi | äreimmässämme |
| Inessiivi | äreimmässänne | Inessiivi | äreimmässään |
| Inessiivi | äreimmässänsä | Monikon inessiivi | äreimmissä |
| Monikon inessiivi | äreimmissäni | Monikon inessiivi | äreimmissäsi |
| Monikon inessiivi | äreimmissämme | Monikon inessiivi | äreimmissänne |
| Monikon inessiivi | äreimmissään | Monikon inessiivi | äreimmissänsä |
| Elatiivi | äreimmästä | Elatiivi | äreimmästäni |
| Elatiivi | äreimmästäsi | Elatiivi | äreimmästämme |
| Elatiivi | äreimmästänne | Elatiivi | äreimmästään |
| Elatiivi | äreimmästänsä | Monikon elatiivi | äreimmistä |
| Monikon elatiivi | äreimmistäni | Monikon elatiivi | äreimmistäsi |
| Monikon elatiivi | äreimmistämme | Monikon elatiivi | äreimmistänne |
| Monikon elatiivi | äreimmistään | Monikon elatiivi | äreimmistänsä |
| Illatiivi | äreimpään | Illatiivi | äreimpääni |
| Illatiivi | äreimpääsi | Illatiivi | äreimpäämme |
| Illatiivi | äreimpäänne | Illatiivi | äreimpäänsä |
| Monikon illatiivi | äreimpiin | Monikon illatiivi | äreimpiini |
| Monikon illatiivi | äreimpiisi | Monikon illatiivi | äreimpiimme |
| Monikon illatiivi | äreimpiinne | Monikon illatiivi | äreimpiinsä |
| Adessiivi | äreimmällä | Adessiivi | äreimmälläni |
| Adessiivi | äreimmälläsi | Adessiivi | äreimmällämme |
| Adessiivi | äreimmällänne | Adessiivi | äreimmällään |
| Adessiivi | äreimmällänsä | Monikon adessiivi | äreimmillä |
| Monikon adessiivi | äreimmilläni | Monikon adessiivi | äreimmilläsi |
| Monikon adessiivi | äreimmillämme | Monikon adessiivi | äreimmillänne |
| Monikon adessiivi | äreimmillään | Monikon adessiivi | äreimmillänsä |
| Ablatiivi | äreimmältä | Ablatiivi | äreimmältäni |
| Ablatiivi | äreimmältäsi | Ablatiivi | äreimmältämme |
| Ablatiivi | äreimmältänne | Ablatiivi | äreimmältään |
| Ablatiivi | äreimmältänsä | Monikon ablatiivi | äreimmiltä |
| Monikon ablatiivi | äreimmiltäni | Monikon ablatiivi | äreimmiltäsi |
| Monikon ablatiivi | äreimmiltämme | Monikon ablatiivi | äreimmiltänne |
| Monikon ablatiivi | äreimmiltään | Monikon ablatiivi | äreimmiltänsä |
| Allatiivi | äreimmälle | Allatiivi | äreimmälleni |
| Allatiivi | äreimmällesi | Allatiivi | äreimmällemme |
| Allatiivi | äreimmällenne | Allatiivi | äreimmälleen |
| Allatiivi | äreimmällensä | Monikon allatiivi | äreimmille |
| Monikon allatiivi | äreimmilleni | Monikon allatiivi | äreimmillesi |
| Monikon allatiivi | äreimmillemme | Monikon allatiivi | äreimmillenne |
| Monikon allatiivi | äreimmilleen | Monikon allatiivi | äreimmillensä |
| Essiivi | äreimpänä | Essiivi | äreimpänäni |
| Essiivi | äreimpänäsi | Essiivi | äreimpänämme |
| Essiivi | äreimpänänne | Essiivi | äreimpänään |
| Essiivi | äreimpänänsä | Monikon essiivi | äreimpinä |
| Monikon essiivi | äreimpinäni | Monikon essiivi | äreimpinäsi |
| Monikon essiivi | äreimpinämme | Monikon essiivi | äreimpinänne |
| Monikon essiivi | äreimpinään | Monikon essiivi | äreimpinänsä |
| Translatiivi | äreimmäksi | Translatiivi | äreimmäkseni |
| Translatiivi | äreimmäksesi | Translatiivi | äreimmäksemme |
| Translatiivi | äreimmäksenne | Translatiivi | äreimmäkseen |
| Translatiivi | äreimmäksensä | Monikon translatiivi | äreimmiksi |
| Monikon translatiivi | äreimmikseni | Monikon translatiivi | äreimmiksesi |
| Monikon translatiivi | äreimmiksemme | Monikon translatiivi | äreimmiksenne |
| Monikon translatiivi | äreimmikseen | Monikon translatiivi | äreimmiksensä |
| Monikon instruktiivi | äreimmin | Abessiivi | äreimmättä |
| Abessiivi | äreimmättäni | Abessiivi | äreimmättäsi |
| Abessiivi | äreimmättämme | Abessiivi | äreimmättänne |
| Abessiivi | äreimmättään | Abessiivi | äreimmättänsä |
| Monikon abessiivi | äreimmittä | Monikon abessiivi | äreimmittäni |
| Monikon abessiivi | äreimmittäsi | Monikon abessiivi | äreimmittämme |
| Monikon abessiivi | äreimmittänne | Monikon abessiivi | äreimmittään |
| Monikon abessiivi | äreimmittänsä | Monikon komitatiivi | äreimpine |
| Monikon komitatiivi | äreimpineni | Monikon komitatiivi | äreimpinesi |
| Monikon komitatiivi | äreimpinemme | Monikon komitatiivi | äreimpinenne |
| Monikon komitatiivi | äreimpineen | Monikon komitatiivi | äreimpinensä |
| Monikon akkusatiivi | äreimmät | Monikon akkusatiivi | äreimpäni |
| Monikon akkusatiivi | äreimpäsi | Monikon akkusatiivi | äreimpämme |
| Monikon akkusatiivi | äreimpänne | Monikon akkusatiivi | äreimpänsä |
| Akkusatiivi | äreimpäni | Akkusatiivi | äreimpäsi |
| Akkusatiivi | äreimpämme | Akkusatiivi | äreimpänne |
| Akkusatiivi | äreimpänsä |