Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoäreimmätMonikkoäreimpäni
MonikkoäreimpäsiMonikkoäreimpämme
MonikkoäreimpänneMonikkoäreimpänsä
GenetiiviäreimmänGenetiiviäreimpäni
GenetiiviäreimpäsiGenetiiviäreimpämme
GenetiiviäreimpänneGenetiiviäreimpänsä
Monikon genetiiviäreimpienMonikon genetiiviäreinten
Monikon genetiiviäreimpieniMonikon genetiiviäreinteni
Monikon genetiiviäreimpiesiMonikon genetiiviäreintesi
Monikon genetiiviäreimpiemmeMonikon genetiiviäreintemme
Monikon genetiiviäreimpienneMonikon genetiiviäreintenne
Monikon genetiiviäreimpiensäMonikon genetiiviäreintensä
PartitiiviäreintäPartitiiviäreintäni
PartitiiviäreintäsiPartitiiviäreintämme
PartitiiviäreintännePartitiiviäreintään
PartitiiviäreintänsäMonikon partitiiviäreimpiä
Monikon partitiiviäreimpiäniMonikon partitiiviäreimpiäsi
Monikon partitiiviäreimpiämmeMonikon partitiiviäreimpiänne
Monikon partitiiviäreimpiäänMonikon partitiiviäreimpiänsä
InessiiviäreimmässäInessiiviäreimmässäni
InessiiviäreimmässäsiInessiiviäreimmässämme
InessiiviäreimmässänneInessiiviäreimmässään
InessiiviäreimmässänsäMonikon inessiiviäreimmissä
Monikon inessiiviäreimmissäniMonikon inessiiviäreimmissäsi
Monikon inessiiviäreimmissämmeMonikon inessiiviäreimmissänne
Monikon inessiiviäreimmissäänMonikon inessiiviäreimmissänsä
ElatiiviäreimmästäElatiiviäreimmästäni
ElatiiviäreimmästäsiElatiiviäreimmästämme
ElatiiviäreimmästänneElatiiviäreimmästään
ElatiiviäreimmästänsäMonikon elatiiviäreimmistä
Monikon elatiiviäreimmistäniMonikon elatiiviäreimmistäsi
Monikon elatiiviäreimmistämmeMonikon elatiiviäreimmistänne
Monikon elatiiviäreimmistäänMonikon elatiiviäreimmistänsä
IllatiiviäreimpäänIllatiiviäreimpääni
IllatiiviäreimpääsiIllatiiviäreimpäämme
IllatiiviäreimpäänneIllatiiviäreimpäänsä
Monikon illatiiviäreimpiinMonikon illatiiviäreimpiini
Monikon illatiiviäreimpiisiMonikon illatiiviäreimpiimme
Monikon illatiiviäreimpiinneMonikon illatiiviäreimpiinsä
AdessiiviäreimmälläAdessiiviäreimmälläni
AdessiiviäreimmälläsiAdessiiviäreimmällämme
AdessiiviäreimmällänneAdessiiviäreimmällään
AdessiiviäreimmällänsäMonikon adessiiviäreimmillä
Monikon adessiiviäreimmilläniMonikon adessiiviäreimmilläsi
Monikon adessiiviäreimmillämmeMonikon adessiiviäreimmillänne
Monikon adessiiviäreimmilläänMonikon adessiiviäreimmillänsä
AblatiiviäreimmältäAblatiiviäreimmältäni
AblatiiviäreimmältäsiAblatiiviäreimmältämme
AblatiiviäreimmältänneAblatiiviäreimmältään
AblatiiviäreimmältänsäMonikon ablatiiviäreimmiltä
Monikon ablatiiviäreimmiltäniMonikon ablatiiviäreimmiltäsi
Monikon ablatiiviäreimmiltämmeMonikon ablatiiviäreimmiltänne
Monikon ablatiiviäreimmiltäänMonikon ablatiiviäreimmiltänsä
AllatiiviäreimmälleAllatiiviäreimmälleni
AllatiiviäreimmällesiAllatiiviäreimmällemme
AllatiiviäreimmällenneAllatiiviäreimmälleen
AllatiiviäreimmällensäMonikon allatiiviäreimmille
Monikon allatiiviäreimmilleniMonikon allatiiviäreimmillesi
Monikon allatiiviäreimmillemmeMonikon allatiiviäreimmillenne
Monikon allatiiviäreimmilleenMonikon allatiiviäreimmillensä
EssiiviäreimpänäEssiiviäreimpänäni
EssiiviäreimpänäsiEssiiviäreimpänämme
EssiiviäreimpänänneEssiiviäreimpänään
EssiiviäreimpänänsäMonikon essiiviäreimpinä
Monikon essiiviäreimpinäniMonikon essiiviäreimpinäsi
Monikon essiiviäreimpinämmeMonikon essiiviäreimpinänne
Monikon essiiviäreimpinäänMonikon essiiviäreimpinänsä
TranslatiiviäreimmäksiTranslatiiviäreimmäkseni
TranslatiiviäreimmäksesiTranslatiiviäreimmäksemme
TranslatiiviäreimmäksenneTranslatiiviäreimmäkseen
TranslatiiviäreimmäksensäMonikon translatiiviäreimmiksi
Monikon translatiiviäreimmikseniMonikon translatiiviäreimmiksesi
Monikon translatiiviäreimmiksemmeMonikon translatiiviäreimmiksenne
Monikon translatiiviäreimmikseenMonikon translatiiviäreimmiksensä
Monikon instruktiiviäreimminAbessiiviäreimmättä
AbessiiviäreimmättäniAbessiiviäreimmättäsi
AbessiiviäreimmättämmeAbessiiviäreimmättänne
AbessiiviäreimmättäänAbessiiviäreimmättänsä
Monikon abessiiviäreimmittäMonikon abessiiviäreimmittäni
Monikon abessiiviäreimmittäsiMonikon abessiiviäreimmittämme
Monikon abessiiviäreimmittänneMonikon abessiiviäreimmittään
Monikon abessiiviäreimmittänsäMonikon komitatiiviäreimpine
Monikon komitatiiviäreimpineniMonikon komitatiiviäreimpinesi
Monikon komitatiiviäreimpinemmeMonikon komitatiiviäreimpinenne
Monikon komitatiiviäreimpineenMonikon komitatiiviäreimpinensä
Monikon akkusatiiviäreimmätMonikon akkusatiiviäreimpäni
Monikon akkusatiiviäreimpäsiMonikon akkusatiiviäreimpämme
Monikon akkusatiiviäreimpänneMonikon akkusatiiviäreimpänsä
AkkusatiiviäreimpäniAkkusatiiviäreimpäsi
AkkusatiiviäreimpämmeAkkusatiiviäreimpänne
Akkusatiiviäreimpänsä