Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoabsurdeimmatMonikkoabsurdeimpani
MonikkoabsurdeimpasiMonikkoabsurdeimpamme
MonikkoabsurdeimpanneMonikkoabsurdeimpansa
GenetiiviabsurdeimmanGenetiiviabsurdeimpani
GenetiiviabsurdeimpasiGenetiiviabsurdeimpamme
GenetiiviabsurdeimpanneGenetiiviabsurdeimpansa
Monikon genetiiviabsurdeimpienMonikon genetiiviabsurdeinten
Monikon genetiiviabsurdeimpieniMonikon genetiiviabsurdeinteni
Monikon genetiiviabsurdeimpiesiMonikon genetiiviabsurdeintesi
Monikon genetiiviabsurdeimpiemmeMonikon genetiiviabsurdeintemme
Monikon genetiiviabsurdeimpienneMonikon genetiiviabsurdeintenne
Monikon genetiiviabsurdeimpiensaMonikon genetiiviabsurdeintensa
PartitiiviabsurdeintaPartitiiviabsurdeintani
PartitiiviabsurdeintasiPartitiiviabsurdeintamme
PartitiiviabsurdeintannePartitiiviabsurdeintaan
PartitiiviabsurdeintansaMonikon partitiiviabsurdeimpia
Monikon partitiiviabsurdeimpianiMonikon partitiiviabsurdeimpiasi
Monikon partitiiviabsurdeimpiammeMonikon partitiiviabsurdeimpianne
Monikon partitiiviabsurdeimpiaanMonikon partitiiviabsurdeimpiansa
InessiiviabsurdeimmassaInessiiviabsurdeimmassani
InessiiviabsurdeimmassasiInessiiviabsurdeimmassamme
InessiiviabsurdeimmassanneInessiiviabsurdeimmassaan
InessiiviabsurdeimmassansaMonikon inessiiviabsurdeimmissa
Monikon inessiiviabsurdeimmissaniMonikon inessiiviabsurdeimmissasi
Monikon inessiiviabsurdeimmissammeMonikon inessiiviabsurdeimmissanne
Monikon inessiiviabsurdeimmissaanMonikon inessiiviabsurdeimmissansa
ElatiiviabsurdeimmastaElatiiviabsurdeimmastani
ElatiiviabsurdeimmastasiElatiiviabsurdeimmastamme
ElatiiviabsurdeimmastanneElatiiviabsurdeimmastaan
ElatiiviabsurdeimmastansaMonikon elatiiviabsurdeimmista
Monikon elatiiviabsurdeimmistaniMonikon elatiiviabsurdeimmistasi
Monikon elatiiviabsurdeimmistammeMonikon elatiiviabsurdeimmistanne
Monikon elatiiviabsurdeimmistaanMonikon elatiiviabsurdeimmistansa
IllatiiviabsurdeimpaanIllatiiviabsurdeimpaani
IllatiiviabsurdeimpaasiIllatiiviabsurdeimpaamme
IllatiiviabsurdeimpaanneIllatiiviabsurdeimpaansa
Monikon illatiiviabsurdeimpiinMonikon illatiiviabsurdeimpiini
Monikon illatiiviabsurdeimpiisiMonikon illatiiviabsurdeimpiimme
Monikon illatiiviabsurdeimpiinneMonikon illatiiviabsurdeimpiinsa
AdessiiviabsurdeimmallaAdessiiviabsurdeimmallani
AdessiiviabsurdeimmallasiAdessiiviabsurdeimmallamme
AdessiiviabsurdeimmallanneAdessiiviabsurdeimmallaan
AdessiiviabsurdeimmallansaMonikon adessiiviabsurdeimmilla
Monikon adessiiviabsurdeimmillaniMonikon adessiiviabsurdeimmillasi
Monikon adessiiviabsurdeimmillammeMonikon adessiiviabsurdeimmillanne
Monikon adessiiviabsurdeimmillaanMonikon adessiiviabsurdeimmillansa
AblatiiviabsurdeimmaltaAblatiiviabsurdeimmaltani
AblatiiviabsurdeimmaltasiAblatiiviabsurdeimmaltamme
AblatiiviabsurdeimmaltanneAblatiiviabsurdeimmaltaan
AblatiiviabsurdeimmaltansaMonikon ablatiiviabsurdeimmilta
Monikon ablatiiviabsurdeimmiltaniMonikon ablatiiviabsurdeimmiltasi
Monikon ablatiiviabsurdeimmiltammeMonikon ablatiiviabsurdeimmiltanne
Monikon ablatiiviabsurdeimmiltaanMonikon ablatiiviabsurdeimmiltansa
AllatiiviabsurdeimmalleAllatiiviabsurdeimmalleni
AllatiiviabsurdeimmallesiAllatiiviabsurdeimmallemme
AllatiiviabsurdeimmallenneAllatiiviabsurdeimmalleen
AllatiiviabsurdeimmallensaMonikon allatiiviabsurdeimmille
Monikon allatiiviabsurdeimmilleniMonikon allatiiviabsurdeimmillesi
Monikon allatiiviabsurdeimmillemmeMonikon allatiiviabsurdeimmillenne
Monikon allatiiviabsurdeimmilleenMonikon allatiiviabsurdeimmillensa
EssiiviabsurdeimpanaEssiiviabsurdeimpanani
EssiiviabsurdeimpanasiEssiiviabsurdeimpanamme
EssiiviabsurdeimpananneEssiiviabsurdeimpanaan
EssiiviabsurdeimpanansaMonikon essiiviabsurdeimpina
Monikon essiiviabsurdeimpinaniMonikon essiiviabsurdeimpinasi
Monikon essiiviabsurdeimpinammeMonikon essiiviabsurdeimpinanne
Monikon essiiviabsurdeimpinaanMonikon essiiviabsurdeimpinansa
TranslatiiviabsurdeimmaksiTranslatiiviabsurdeimmakseni
TranslatiiviabsurdeimmaksesiTranslatiiviabsurdeimmaksemme
TranslatiiviabsurdeimmaksenneTranslatiiviabsurdeimmakseen
TranslatiiviabsurdeimmaksensaMonikon translatiiviabsurdeimmiksi
Monikon translatiiviabsurdeimmikseniMonikon translatiiviabsurdeimmiksesi
Monikon translatiiviabsurdeimmiksemmeMonikon translatiiviabsurdeimmiksenne
Monikon translatiiviabsurdeimmikseenMonikon translatiiviabsurdeimmiksensa
Monikon instruktiiviabsurdeimminAbessiiviabsurdeimmatta
AbessiiviabsurdeimmattaniAbessiiviabsurdeimmattasi
AbessiiviabsurdeimmattammeAbessiiviabsurdeimmattanne
AbessiiviabsurdeimmattaanAbessiiviabsurdeimmattansa
Monikon abessiiviabsurdeimmittaMonikon abessiiviabsurdeimmittani
Monikon abessiiviabsurdeimmittasiMonikon abessiiviabsurdeimmittamme
Monikon abessiiviabsurdeimmittanneMonikon abessiiviabsurdeimmittaan
Monikon abessiiviabsurdeimmittansaMonikon komitatiiviabsurdeimpine
Monikon komitatiiviabsurdeimpineniMonikon komitatiiviabsurdeimpinesi
Monikon komitatiiviabsurdeimpinemmeMonikon komitatiiviabsurdeimpinenne
Monikon komitatiiviabsurdeimpineenMonikon komitatiiviabsurdeimpinensa
Monikon akkusatiiviabsurdeimmatMonikon akkusatiiviabsurdeimpani
Monikon akkusatiiviabsurdeimpasiMonikon akkusatiiviabsurdeimpamme
Monikon akkusatiiviabsurdeimpanneMonikon akkusatiiviabsurdeimpansa
AkkusatiiviabsurdeimpaniAkkusatiiviabsurdeimpasi
AkkusatiiviabsurdeimpammeAkkusatiiviabsurdeimpanne
Akkusatiiviabsurdeimpansa