Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovaltimonlaajentumatGenetiivivaltimonlaajentuman
Monikon genetiivivaltimonlaajentumienPartitiivivaltimonlaajentumaa
Monikon partitiivivaltimonlaajentumiaInessiivivaltimonlaajentumassa
Monikon inessiivivaltimonlaajentumissaElatiivivaltimonlaajentumasta
Monikon elatiivivaltimonlaajentumistaIllatiivivaltimonlaajentumaan
Monikon illatiivivaltimonlaajentumiinAdessiivivaltimonlaajentumalla
Monikon adessiivivaltimonlaajentumillaAblatiivivaltimonlaajentumalta
Monikon ablatiivivaltimonlaajentumiltaAllatiivivaltimonlaajentumalle
Monikon allatiivivaltimonlaajentumilleEssiivivaltimonlaajentumana
Monikon essiivivaltimonlaajentuminaTranslatiivivaltimonlaajentumaksi
Monikon translatiivivaltimonlaajentumiksiMonikon instruktiivivaltimonlaajentumin
AbessiivivaltimonlaajentumattaMonikon abessiivivaltimonlaajentumitta
Monikon akkusatiivivaltimonlaajentumat