Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkotiikerihaitGenetiivitiikerihain
Monikon genetiivitiikerihaidenMonikon genetiivitiikerihaitten
PartitiivitiikerihaitaMonikon partitiivitiikerihaita
InessiivitiikerihaissaMonikon inessiivitiikerihaissa
ElatiivitiikerihaistaMonikon elatiivitiikerihaista
IllatiivitiikerihaihinMonikon illatiivitiikerihaihin
AdessiivitiikerihaillaMonikon adessiivitiikerihailla
AblatiivitiikerihailtaMonikon ablatiivitiikerihailta
AllatiivitiikerihailleMonikon allatiivitiikerihaille
EssiivitiikerihainaMonikon essiivitiikerihaina
TranslatiivitiikerihaiksiMonikon translatiivitiikerihaiksi
Monikon instruktiivitiikerihainAbessiivitiikerihaitta
Monikon abessiivitiikerihaittaMonikon akkusatiivitiikerihait