Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohaudanhäpäisytGenetiivihaudanhäpäisyn
Monikon genetiivihaudanhäpäisyjenMonikon genetiivihaudanhäpäisyiden
Monikon genetiivihaudanhäpäisyittenPartitiivihaudanhäpäisyä
Monikon partitiivihaudanhäpäisyjäMonikon partitiivihaudanhäpäisyitä
InessiivihaudanhäpäisyssäMonikon inessiivihaudanhäpäisyissä
ElatiivihaudanhäpäisystäMonikon elatiivihaudanhäpäisyistä
IllatiivihaudanhäpäisyynMonikon illatiivihaudanhäpäisyihin
AdessiivihaudanhäpäisylläMonikon adessiivihaudanhäpäisyillä
AblatiivihaudanhäpäisyltäMonikon ablatiivihaudanhäpäisyiltä
AllatiivihaudanhäpäisylleMonikon allatiivihaudanhäpäisyille
EssiivihaudanhäpäisynäMonikon essiivihaudanhäpäisyinä
TranslatiivihaudanhäpäisyksiMonikon translatiivihaudanhäpäisyiksi
Monikon instruktiivihaudanhäpäisyinAbessiivihaudanhäpäisyttä
Monikon abessiivihaudanhäpäisyittäMonikon akkusatiivihaudanhäpäisyt