Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosäileetGenetiivisäileen
Monikon genetiivisäileidenMonikon genetiivisäileitten
PartitiivisäilettäMonikon partitiivisäileitä
InessiivisäileessäMonikon inessiivisäileissä
ElatiivisäileestäMonikon elatiivisäileistä
IllatiivisäileeseenMonikon illatiivisäileisiin
Monikon illatiivisäileihinAdessiivisäileellä
Monikon adessiivisäileilläAblatiivisäileeltä
Monikon ablatiivisäileiltäAllatiivisäileelle
Monikon allatiivisäileilleEssiivisäileenä
Monikon essiivisäileinäTranslatiivisäileeksi
Monikon translatiivisäileiksiMonikon instruktiivisäilein
AbessiivisäileettäMonikon abessiivisäileittä
Monikon akkusatiivisäileet