Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkolämpäreetGenetiivilämpäreen
Monikon genetiivilämpäreidenMonikon genetiivilämpäreitten
PartitiivilämpärettäMonikon partitiivilämpäreitä
InessiivilämpäreessäMonikon inessiivilämpäreissä
ElatiivilämpäreestäMonikon elatiivilämpäreistä
IllatiivilämpäreeseenMonikon illatiivilämpäreisiin
Monikon illatiivilämpäreihinAdessiivilämpäreellä
Monikon adessiivilämpäreilläAblatiivilämpäreeltä
Monikon ablatiivilämpäreiltäAllatiivilämpäreelle
Monikon allatiivilämpäreilleEssiivilämpäreenä
Monikon essiivilämpäreinäTranslatiivilämpäreeksi
Monikon translatiivilämpäreiksiMonikon instruktiivilämpärein
AbessiivilämpäreettäMonikon abessiivilämpäreittä
Monikon akkusatiivilämpäreet