Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolaimenteetGenetiivilaimenteen
Monikon genetiivilaimenteidenMonikon genetiivilaimenteitten
PartitiivilaimennettaMonikon partitiivilaimenteita
InessiivilaimenteessaMonikon inessiivilaimenteissa
ElatiivilaimenteestaMonikon elatiivilaimenteista
IllatiivilaimenteeseenMonikon illatiivilaimenteisiin
Monikon illatiivilaimenteihinAdessiivilaimenteella
Monikon adessiivilaimenteillaAblatiivilaimenteelta
Monikon ablatiivilaimenteiltaAllatiivilaimenteelle
Monikon allatiivilaimenteilleEssiivilaimenteena
Monikon essiivilaimenteinaTranslatiivilaimenteeksi
Monikon translatiivilaimenteiksiMonikon instruktiivilaimentein
AbessiivilaimenteettaMonikon abessiivilaimenteitta
Monikon akkusatiivilaimenteet

Luokat