Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Substantiivit
2.

Taivutusmuodot

MonikkomelanesialaisetGenetiivimelanesialaisen
Monikon genetiivimelanesialaistenMonikon genetiivimelanesialaisien
PartitiivimelanesialaistaMonikon partitiivimelanesialaisia
InessiivimelanesialaisessaMonikon inessiivimelanesialaisissa
ElatiivimelanesialaisestaMonikon elatiivimelanesialaisista
IllatiivimelanesialaiseenMonikon illatiivimelanesialaisiin
AdessiivimelanesialaisellaMonikon adessiivimelanesialaisilla
AblatiivimelanesialaiseltaMonikon ablatiivimelanesialaisilta
AllatiivimelanesialaiselleMonikon allatiivimelanesialaisille
EssiivimelanesialaisenaMonikon essiivimelanesialaisina
TranslatiivimelanesialaiseksiMonikon translatiivimelanesialaisiksi
Monikon instruktiivimelanesialaisinAbessiivimelanesialaisetta
Monikon abessiivimelanesialaisittaMonikon akkusatiivimelanesialaiset