Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiGaullist
espanjagaullista
ranskagaulliste

Taivutusmuodot

MonikkogaullistisetMonikkogaullistiseni
MonikkogaullistisesiMonikkogaullistisemme
MonikkogaullistisenneMonikkogaullistisensa
GenetiivigaullistisenGenetiivigaullistiseni
GenetiivigaullistisesiGenetiivigaullistisemme
GenetiivigaullistisenneGenetiivigaullistisensa
Monikon genetiivigaullististenMonikon genetiivigaullistisien
Monikon genetiivigaullististeniMonikon genetiivigaullistisieni
Monikon genetiivigaullististesiMonikon genetiivigaullistisiesi
Monikon genetiivigaullististemmeMonikon genetiivigaullistisiemme
Monikon genetiivigaullististenneMonikon genetiivigaullistisienne
Monikon genetiivigaullististensaMonikon genetiivigaullistisiensa
PartitiivigaullististaPartitiivigaullististani
PartitiivigaullististasiPartitiivigaullististamme
PartitiivigaullististannePartitiivigaullististaan
PartitiivigaullististansaMonikon partitiivigaullistisia
Monikon partitiivigaullistisianiMonikon partitiivigaullistisiasi
Monikon partitiivigaullistisiammeMonikon partitiivigaullistisianne
Monikon partitiivigaullistisiaanMonikon partitiivigaullistisiansa
InessiivigaullistisessaInessiivigaullistisessani
InessiivigaullistisessasiInessiivigaullistisessamme
InessiivigaullistisessanneInessiivigaullistisessaan
InessiivigaullistisessansaMonikon inessiivigaullistisissa
Monikon inessiivigaullistisissaniMonikon inessiivigaullistisissasi
Monikon inessiivigaullistisissammeMonikon inessiivigaullistisissanne
Monikon inessiivigaullistisissaanMonikon inessiivigaullistisissansa
ElatiivigaullistisestaElatiivigaullistisestani
ElatiivigaullistisestasiElatiivigaullistisestamme
ElatiivigaullistisestanneElatiivigaullistisestaan
ElatiivigaullistisestansaMonikon elatiivigaullistisista
Monikon elatiivigaullistisistaniMonikon elatiivigaullistisistasi
Monikon elatiivigaullistisistammeMonikon elatiivigaullistisistanne
Monikon elatiivigaullistisistaanMonikon elatiivigaullistisistansa
IllatiivigaullistiseenIllatiivigaullistiseeni
IllatiivigaullistiseesiIllatiivigaullistiseemme
IllatiivigaullistiseenneIllatiivigaullistiseensa
Monikon illatiivigaullistisiinMonikon illatiivigaullistisiini
Monikon illatiivigaullistisiisiMonikon illatiivigaullistisiimme
Monikon illatiivigaullistisiinneMonikon illatiivigaullistisiinsa
AdessiivigaullistisellaAdessiivigaullistisellani
AdessiivigaullistisellasiAdessiivigaullistisellamme
AdessiivigaullistisellanneAdessiivigaullistisellaan
AdessiivigaullistisellansaMonikon adessiivigaullistisilla
Monikon adessiivigaullistisillaniMonikon adessiivigaullistisillasi
Monikon adessiivigaullistisillammeMonikon adessiivigaullistisillanne
Monikon adessiivigaullistisillaanMonikon adessiivigaullistisillansa
AblatiivigaullistiseltaAblatiivigaullistiseltani
AblatiivigaullistiseltasiAblatiivigaullistiseltamme
AblatiivigaullistiseltanneAblatiivigaullistiseltaan
AblatiivigaullistiseltansaMonikon ablatiivigaullistisilta
Monikon ablatiivigaullistisiltaniMonikon ablatiivigaullistisiltasi
Monikon ablatiivigaullistisiltammeMonikon ablatiivigaullistisiltanne
Monikon ablatiivigaullistisiltaanMonikon ablatiivigaullistisiltansa
AllatiivigaullistiselleAllatiivigaullistiselleni
AllatiivigaullistisellesiAllatiivigaullistisellemme
AllatiivigaullistisellenneAllatiivigaullistiselleen
AllatiivigaullistisellensaMonikon allatiivigaullistisille
Monikon allatiivigaullistisilleniMonikon allatiivigaullistisillesi
Monikon allatiivigaullistisillemmeMonikon allatiivigaullistisillenne
Monikon allatiivigaullistisilleenMonikon allatiivigaullistisillensa
EssiivigaullistisenaEssiivigaullistisenani
EssiivigaullistisenasiEssiivigaullistisenamme
EssiivigaullistisenanneEssiivigaullistisenaan
EssiivigaullistisenansaMonikon essiivigaullistisina
Monikon essiivigaullistisinaniMonikon essiivigaullistisinasi
Monikon essiivigaullistisinammeMonikon essiivigaullistisinanne
Monikon essiivigaullistisinaanMonikon essiivigaullistisinansa
TranslatiivigaullistiseksiTranslatiivigaullistisekseni
TranslatiivigaullistiseksesiTranslatiivigaullistiseksemme
TranslatiivigaullistiseksenneTranslatiivigaullistisekseen
TranslatiivigaullistiseksensaMonikon translatiivigaullistisiksi
Monikon translatiivigaullistisikseniMonikon translatiivigaullistisiksesi
Monikon translatiivigaullistisiksemmeMonikon translatiivigaullistisiksenne
Monikon translatiivigaullistisikseenMonikon translatiivigaullistisiksensa
Monikon instruktiivigaullistisinAbessiivigaullistisetta
AbessiivigaullistisettaniAbessiivigaullistisettasi
AbessiivigaullistisettammeAbessiivigaullistisettanne
AbessiivigaullistisettaanAbessiivigaullistisettansa
Monikon abessiivigaullistisittaMonikon abessiivigaullistisittani
Monikon abessiivigaullistisittasiMonikon abessiivigaullistisittamme
Monikon abessiivigaullistisittanneMonikon abessiivigaullistisittaan
Monikon abessiivigaullistisittansaMonikon komitatiivigaullistisine
Monikon komitatiivigaullistisineniMonikon komitatiivigaullistisinesi
Monikon komitatiivigaullistisinemmeMonikon komitatiivigaullistisinenne
Monikon komitatiivigaullistisineenMonikon komitatiivigaullistisinensa
KomparatiivigaullistisempiSuperlatiivigaullistisin
Monikon akkusatiivigaullistisetMonikon akkusatiivigaullistiseni
Monikon akkusatiivigaullistisesiMonikon akkusatiivigaullistisemme
Monikon akkusatiivigaullistisenneMonikon akkusatiivigaullistisensa
AkkusatiivigaullistiseniAkkusatiivigaullistisesi
AkkusatiivigaullistisemmeAkkusatiivigaullistisenne
Akkusatiivigaullistisensa