Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Gaullist
espanja
gaullista
ranska
gaulliste
Taivutusmuodot
Monikko
gaullistiset
Monikko
gaullistiseni
Monikko
gaullistisesi
Monikko
gaullistisemme
Monikko
gaullistisenne
Monikko
gaullistisensa
Genetiivi
gaullistisen
Genetiivi
gaullistiseni
Genetiivi
gaullistisesi
Genetiivi
gaullistisemme
Genetiivi
gaullistisenne
Genetiivi
gaullistisensa
Monikon genetiivi
gaullististen
Monikon genetiivi
gaullistisien
Monikon genetiivi
gaullististeni
Monikon genetiivi
gaullistisieni
Monikon genetiivi
gaullististesi
Monikon genetiivi
gaullistisiesi
Monikon genetiivi
gaullististemme
Monikon genetiivi
gaullistisiemme
Monikon genetiivi
gaullististenne
Monikon genetiivi
gaullistisienne
Monikon genetiivi
gaullististensa
Monikon genetiivi
gaullistisiensa
Partitiivi
gaullistista
Partitiivi
gaullististani
Partitiivi
gaullististasi
Partitiivi
gaullististamme
Partitiivi
gaullististanne
Partitiivi
gaullististaan
Partitiivi
gaullististansa
Monikon partitiivi
gaullistisia
Monikon partitiivi
gaullistisiani
Monikon partitiivi
gaullistisiasi
Monikon partitiivi
gaullistisiamme
Monikon partitiivi
gaullistisianne
Monikon partitiivi
gaullistisiaan
Monikon partitiivi
gaullistisiansa
Inessiivi
gaullistisessa
Inessiivi
gaullistisessani
Inessiivi
gaullistisessasi
Inessiivi
gaullistisessamme
Inessiivi
gaullistisessanne
Inessiivi
gaullistisessaan
Inessiivi
gaullistisessansa
Monikon inessiivi
gaullistisissa
Monikon inessiivi
gaullistisissani
Monikon inessiivi
gaullistisissasi
Monikon inessiivi
gaullistisissamme
Monikon inessiivi
gaullistisissanne
Monikon inessiivi
gaullistisissaan
Monikon inessiivi
gaullistisissansa
Elatiivi
gaullistisesta
Elatiivi
gaullistisestani
Elatiivi
gaullistisestasi
Elatiivi
gaullistisestamme
Elatiivi
gaullistisestanne
Elatiivi
gaullistisestaan
Elatiivi
gaullistisestansa
Monikon elatiivi
gaullistisista
Monikon elatiivi
gaullistisistani
Monikon elatiivi
gaullistisistasi
Monikon elatiivi
gaullistisistamme
Monikon elatiivi
gaullistisistanne
Monikon elatiivi
gaullistisistaan
Monikon elatiivi
gaullistisistansa
Illatiivi
gaullistiseen
Illatiivi
gaullistiseeni
Illatiivi
gaullistiseesi
Illatiivi
gaullistiseemme
Illatiivi
gaullistiseenne
Illatiivi
gaullistiseensa
Monikon illatiivi
gaullistisiin
Monikon illatiivi
gaullistisiini
Monikon illatiivi
gaullistisiisi
Monikon illatiivi
gaullistisiimme
Monikon illatiivi
gaullistisiinne
Monikon illatiivi
gaullistisiinsa
Adessiivi
gaullistisella
Adessiivi
gaullistisellani
Adessiivi
gaullistisellasi
Adessiivi
gaullistisellamme
Adessiivi
gaullistisellanne
Adessiivi
gaullistisellaan
Adessiivi
gaullistisellansa
Monikon adessiivi
gaullistisilla
Monikon adessiivi
gaullistisillani
Monikon adessiivi
gaullistisillasi
Monikon adessiivi
gaullistisillamme
Monikon adessiivi
gaullistisillanne
Monikon adessiivi
gaullistisillaan
Monikon adessiivi
gaullistisillansa
Ablatiivi
gaullistiselta
Ablatiivi
gaullistiseltani
Ablatiivi
gaullistiseltasi
Ablatiivi
gaullistiseltamme
Ablatiivi
gaullistiseltanne
Ablatiivi
gaullistiseltaan
Ablatiivi
gaullistiseltansa
Monikon ablatiivi
gaullistisilta
Monikon ablatiivi
gaullistisiltani
Monikon ablatiivi
gaullistisiltasi
Monikon ablatiivi
gaullistisiltamme
Monikon ablatiivi
gaullistisiltanne
Monikon ablatiivi
gaullistisiltaan
Monikon ablatiivi
gaullistisiltansa
Allatiivi
gaullistiselle
Allatiivi
gaullistiselleni
Allatiivi
gaullistisellesi
Allatiivi
gaullistisellemme
Allatiivi
gaullistisellenne
Allatiivi
gaullistiselleen
Allatiivi
gaullistisellensa
Monikon allatiivi
gaullistisille
Monikon allatiivi
gaullistisilleni
Monikon allatiivi
gaullistisillesi
Monikon allatiivi
gaullistisillemme
Monikon allatiivi
gaullistisillenne
Monikon allatiivi
gaullistisilleen
Monikon allatiivi
gaullistisillensa
Essiivi
gaullistisena
Essiivi
gaullistisenani
Essiivi
gaullistisenasi
Essiivi
gaullistisenamme
Essiivi
gaullistisenanne
Essiivi
gaullistisenaan
Essiivi
gaullistisenansa
Monikon essiivi
gaullistisina
Monikon essiivi
gaullistisinani
Monikon essiivi
gaullistisinasi
Monikon essiivi
gaullistisinamme
Monikon essiivi
gaullistisinanne
Monikon essiivi
gaullistisinaan
Monikon essiivi
gaullistisinansa
Translatiivi
gaullistiseksi
Translatiivi
gaullistisekseni
Translatiivi
gaullistiseksesi
Translatiivi
gaullistiseksemme
Translatiivi
gaullistiseksenne
Translatiivi
gaullistisekseen
Translatiivi
gaullistiseksensa
Monikon translatiivi
gaullistisiksi
Monikon translatiivi
gaullistisikseni
Monikon translatiivi
gaullistisiksesi
Monikon translatiivi
gaullistisiksemme
Monikon translatiivi
gaullistisiksenne
Monikon translatiivi
gaullistisikseen
Monikon translatiivi
gaullistisiksensa
Monikon instruktiivi
gaullistisin
Abessiivi
gaullistisetta
Abessiivi
gaullistisettani
Abessiivi
gaullistisettasi
Abessiivi
gaullistisettamme
Abessiivi
gaullistisettanne
Abessiivi
gaullistisettaan
Abessiivi
gaullistisettansa
Monikon abessiivi
gaullistisitta
Monikon abessiivi
gaullistisittani
Monikon abessiivi
gaullistisittasi
Monikon abessiivi
gaullistisittamme
Monikon abessiivi
gaullistisittanne
Monikon abessiivi
gaullistisittaan
Monikon abessiivi
gaullistisittansa
Monikon komitatiivi
gaullistisine
Monikon komitatiivi
gaullistisineni
Monikon komitatiivi
gaullistisinesi
Monikon komitatiivi
gaullistisinemme
Monikon komitatiivi
gaullistisinenne
Monikon komitatiivi
gaullistisineen
Monikon komitatiivi
gaullistisinensa
Komparatiivi
gaullistisempi
Superlatiivi
gaullistisin
Monikon akkusatiivi
gaullistiset
Monikon akkusatiivi
gaullistiseni
Monikon akkusatiivi
gaullistisesi
Monikon akkusatiivi
gaullistisemme
Monikon akkusatiivi
gaullistisenne
Monikon akkusatiivi
gaullistisensa
Akkusatiivi
gaullistiseni
Akkusatiivi
gaullistisesi
Akkusatiivi
gaullistisemme
Akkusatiivi
gaullistisenne
Akkusatiivi
gaullistisensa
Luokat
Adjektiivit
Eponyymit