Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiGaullist

Taivutusmuodot

MonikkogaullelaisetMonikkogaullelaiseni
MonikkogaullelaisesiMonikkogaullelaisemme
MonikkogaullelaisenneMonikkogaullelaisensa
GenetiivigaullelaisenGenetiivigaullelaiseni
GenetiivigaullelaisesiGenetiivigaullelaisemme
GenetiivigaullelaisenneGenetiivigaullelaisensa
Monikon genetiivigaullelaistenMonikon genetiivigaullelaisien
Monikon genetiivigaullelaisteniMonikon genetiivigaullelaisieni
Monikon genetiivigaullelaistesiMonikon genetiivigaullelaisiesi
Monikon genetiivigaullelaistemmeMonikon genetiivigaullelaisiemme
Monikon genetiivigaullelaistenneMonikon genetiivigaullelaisienne
Monikon genetiivigaullelaistensaMonikon genetiivigaullelaisiensa
PartitiivigaullelaistaPartitiivigaullelaistani
PartitiivigaullelaistasiPartitiivigaullelaistamme
PartitiivigaullelaistannePartitiivigaullelaistaan
PartitiivigaullelaistansaMonikon partitiivigaullelaisia
Monikon partitiivigaullelaisianiMonikon partitiivigaullelaisiasi
Monikon partitiivigaullelaisiammeMonikon partitiivigaullelaisianne
Monikon partitiivigaullelaisiaanMonikon partitiivigaullelaisiansa
InessiivigaullelaisessaInessiivigaullelaisessani
InessiivigaullelaisessasiInessiivigaullelaisessamme
InessiivigaullelaisessanneInessiivigaullelaisessaan
InessiivigaullelaisessansaMonikon inessiivigaullelaisissa
Monikon inessiivigaullelaisissaniMonikon inessiivigaullelaisissasi
Monikon inessiivigaullelaisissammeMonikon inessiivigaullelaisissanne
Monikon inessiivigaullelaisissaanMonikon inessiivigaullelaisissansa
ElatiivigaullelaisestaElatiivigaullelaisestani
ElatiivigaullelaisestasiElatiivigaullelaisestamme
ElatiivigaullelaisestanneElatiivigaullelaisestaan
ElatiivigaullelaisestansaMonikon elatiivigaullelaisista
Monikon elatiivigaullelaisistaniMonikon elatiivigaullelaisistasi
Monikon elatiivigaullelaisistammeMonikon elatiivigaullelaisistanne
Monikon elatiivigaullelaisistaanMonikon elatiivigaullelaisistansa
IllatiivigaullelaiseenIllatiivigaullelaiseeni
IllatiivigaullelaiseesiIllatiivigaullelaiseemme
IllatiivigaullelaiseenneIllatiivigaullelaiseensa
Monikon illatiivigaullelaisiinMonikon illatiivigaullelaisiini
Monikon illatiivigaullelaisiisiMonikon illatiivigaullelaisiimme
Monikon illatiivigaullelaisiinneMonikon illatiivigaullelaisiinsa
AdessiivigaullelaisellaAdessiivigaullelaisellani
AdessiivigaullelaisellasiAdessiivigaullelaisellamme
AdessiivigaullelaisellanneAdessiivigaullelaisellaan
AdessiivigaullelaisellansaMonikon adessiivigaullelaisilla
Monikon adessiivigaullelaisillaniMonikon adessiivigaullelaisillasi
Monikon adessiivigaullelaisillammeMonikon adessiivigaullelaisillanne
Monikon adessiivigaullelaisillaanMonikon adessiivigaullelaisillansa
AblatiivigaullelaiseltaAblatiivigaullelaiseltani
AblatiivigaullelaiseltasiAblatiivigaullelaiseltamme
AblatiivigaullelaiseltanneAblatiivigaullelaiseltaan
AblatiivigaullelaiseltansaMonikon ablatiivigaullelaisilta
Monikon ablatiivigaullelaisiltaniMonikon ablatiivigaullelaisiltasi
Monikon ablatiivigaullelaisiltammeMonikon ablatiivigaullelaisiltanne
Monikon ablatiivigaullelaisiltaanMonikon ablatiivigaullelaisiltansa
AllatiivigaullelaiselleAllatiivigaullelaiselleni
AllatiivigaullelaisellesiAllatiivigaullelaisellemme
AllatiivigaullelaisellenneAllatiivigaullelaiselleen
AllatiivigaullelaisellensaMonikon allatiivigaullelaisille
Monikon allatiivigaullelaisilleniMonikon allatiivigaullelaisillesi
Monikon allatiivigaullelaisillemmeMonikon allatiivigaullelaisillenne
Monikon allatiivigaullelaisilleenMonikon allatiivigaullelaisillensa
EssiivigaullelaisenaEssiivigaullelaisenani
EssiivigaullelaisenasiEssiivigaullelaisenamme
EssiivigaullelaisenanneEssiivigaullelaisenaan
EssiivigaullelaisenansaMonikon essiivigaullelaisina
Monikon essiivigaullelaisinaniMonikon essiivigaullelaisinasi
Monikon essiivigaullelaisinammeMonikon essiivigaullelaisinanne
Monikon essiivigaullelaisinaanMonikon essiivigaullelaisinansa
TranslatiivigaullelaiseksiTranslatiivigaullelaisekseni
TranslatiivigaullelaiseksesiTranslatiivigaullelaiseksemme
TranslatiivigaullelaiseksenneTranslatiivigaullelaisekseen
TranslatiivigaullelaiseksensaMonikon translatiivigaullelaisiksi
Monikon translatiivigaullelaisikseniMonikon translatiivigaullelaisiksesi
Monikon translatiivigaullelaisiksemmeMonikon translatiivigaullelaisiksenne
Monikon translatiivigaullelaisikseenMonikon translatiivigaullelaisiksensa
Monikon instruktiivigaullelaisinAbessiivigaullelaisetta
AbessiivigaullelaisettaniAbessiivigaullelaisettasi
AbessiivigaullelaisettammeAbessiivigaullelaisettanne
AbessiivigaullelaisettaanAbessiivigaullelaisettansa
Monikon abessiivigaullelaisittaMonikon abessiivigaullelaisittani
Monikon abessiivigaullelaisittasiMonikon abessiivigaullelaisittamme
Monikon abessiivigaullelaisittanneMonikon abessiivigaullelaisittaan
Monikon abessiivigaullelaisittansaMonikon komitatiivigaullelaisine
Monikon komitatiivigaullelaisineniMonikon komitatiivigaullelaisinesi
Monikon komitatiivigaullelaisinemmeMonikon komitatiivigaullelaisinenne
Monikon komitatiivigaullelaisineenMonikon komitatiivigaullelaisinensa
Monikon akkusatiivigaullelaisetMonikon akkusatiivigaullelaiseni
Monikon akkusatiivigaullelaisesiMonikon akkusatiivigaullelaisemme
Monikon akkusatiivigaullelaisenneMonikon akkusatiivigaullelaisensa
AkkusatiivigaullelaiseniAkkusatiivigaullelaisesi
AkkusatiivigaullelaisemmeAkkusatiivigaullelaisenne
Akkusatiivigaullelaisensa