Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Gaullist
Taivutusmuodot
Monikko
gaullelaiset
Monikko
gaullelaiseni
Monikko
gaullelaisesi
Monikko
gaullelaisemme
Monikko
gaullelaisenne
Monikko
gaullelaisensa
Genetiivi
gaullelaisen
Genetiivi
gaullelaiseni
Genetiivi
gaullelaisesi
Genetiivi
gaullelaisemme
Genetiivi
gaullelaisenne
Genetiivi
gaullelaisensa
Monikon genetiivi
gaullelaisten
Monikon genetiivi
gaullelaisien
Monikon genetiivi
gaullelaisteni
Monikon genetiivi
gaullelaisieni
Monikon genetiivi
gaullelaistesi
Monikon genetiivi
gaullelaisiesi
Monikon genetiivi
gaullelaistemme
Monikon genetiivi
gaullelaisiemme
Monikon genetiivi
gaullelaistenne
Monikon genetiivi
gaullelaisienne
Monikon genetiivi
gaullelaistensa
Monikon genetiivi
gaullelaisiensa
Partitiivi
gaullelaista
Partitiivi
gaullelaistani
Partitiivi
gaullelaistasi
Partitiivi
gaullelaistamme
Partitiivi
gaullelaistanne
Partitiivi
gaullelaistaan
Partitiivi
gaullelaistansa
Monikon partitiivi
gaullelaisia
Monikon partitiivi
gaullelaisiani
Monikon partitiivi
gaullelaisiasi
Monikon partitiivi
gaullelaisiamme
Monikon partitiivi
gaullelaisianne
Monikon partitiivi
gaullelaisiaan
Monikon partitiivi
gaullelaisiansa
Inessiivi
gaullelaisessa
Inessiivi
gaullelaisessani
Inessiivi
gaullelaisessasi
Inessiivi
gaullelaisessamme
Inessiivi
gaullelaisessanne
Inessiivi
gaullelaisessaan
Inessiivi
gaullelaisessansa
Monikon inessiivi
gaullelaisissa
Monikon inessiivi
gaullelaisissani
Monikon inessiivi
gaullelaisissasi
Monikon inessiivi
gaullelaisissamme
Monikon inessiivi
gaullelaisissanne
Monikon inessiivi
gaullelaisissaan
Monikon inessiivi
gaullelaisissansa
Elatiivi
gaullelaisesta
Elatiivi
gaullelaisestani
Elatiivi
gaullelaisestasi
Elatiivi
gaullelaisestamme
Elatiivi
gaullelaisestanne
Elatiivi
gaullelaisestaan
Elatiivi
gaullelaisestansa
Monikon elatiivi
gaullelaisista
Monikon elatiivi
gaullelaisistani
Monikon elatiivi
gaullelaisistasi
Monikon elatiivi
gaullelaisistamme
Monikon elatiivi
gaullelaisistanne
Monikon elatiivi
gaullelaisistaan
Monikon elatiivi
gaullelaisistansa
Illatiivi
gaullelaiseen
Illatiivi
gaullelaiseeni
Illatiivi
gaullelaiseesi
Illatiivi
gaullelaiseemme
Illatiivi
gaullelaiseenne
Illatiivi
gaullelaiseensa
Monikon illatiivi
gaullelaisiin
Monikon illatiivi
gaullelaisiini
Monikon illatiivi
gaullelaisiisi
Monikon illatiivi
gaullelaisiimme
Monikon illatiivi
gaullelaisiinne
Monikon illatiivi
gaullelaisiinsa
Adessiivi
gaullelaisella
Adessiivi
gaullelaisellani
Adessiivi
gaullelaisellasi
Adessiivi
gaullelaisellamme
Adessiivi
gaullelaisellanne
Adessiivi
gaullelaisellaan
Adessiivi
gaullelaisellansa
Monikon adessiivi
gaullelaisilla
Monikon adessiivi
gaullelaisillani
Monikon adessiivi
gaullelaisillasi
Monikon adessiivi
gaullelaisillamme
Monikon adessiivi
gaullelaisillanne
Monikon adessiivi
gaullelaisillaan
Monikon adessiivi
gaullelaisillansa
Ablatiivi
gaullelaiselta
Ablatiivi
gaullelaiseltani
Ablatiivi
gaullelaiseltasi
Ablatiivi
gaullelaiseltamme
Ablatiivi
gaullelaiseltanne
Ablatiivi
gaullelaiseltaan
Ablatiivi
gaullelaiseltansa
Monikon ablatiivi
gaullelaisilta
Monikon ablatiivi
gaullelaisiltani
Monikon ablatiivi
gaullelaisiltasi
Monikon ablatiivi
gaullelaisiltamme
Monikon ablatiivi
gaullelaisiltanne
Monikon ablatiivi
gaullelaisiltaan
Monikon ablatiivi
gaullelaisiltansa
Allatiivi
gaullelaiselle
Allatiivi
gaullelaiselleni
Allatiivi
gaullelaisellesi
Allatiivi
gaullelaisellemme
Allatiivi
gaullelaisellenne
Allatiivi
gaullelaiselleen
Allatiivi
gaullelaisellensa
Monikon allatiivi
gaullelaisille
Monikon allatiivi
gaullelaisilleni
Monikon allatiivi
gaullelaisillesi
Monikon allatiivi
gaullelaisillemme
Monikon allatiivi
gaullelaisillenne
Monikon allatiivi
gaullelaisilleen
Monikon allatiivi
gaullelaisillensa
Essiivi
gaullelaisena
Essiivi
gaullelaisenani
Essiivi
gaullelaisenasi
Essiivi
gaullelaisenamme
Essiivi
gaullelaisenanne
Essiivi
gaullelaisenaan
Essiivi
gaullelaisenansa
Monikon essiivi
gaullelaisina
Monikon essiivi
gaullelaisinani
Monikon essiivi
gaullelaisinasi
Monikon essiivi
gaullelaisinamme
Monikon essiivi
gaullelaisinanne
Monikon essiivi
gaullelaisinaan
Monikon essiivi
gaullelaisinansa
Translatiivi
gaullelaiseksi
Translatiivi
gaullelaisekseni
Translatiivi
gaullelaiseksesi
Translatiivi
gaullelaiseksemme
Translatiivi
gaullelaiseksenne
Translatiivi
gaullelaisekseen
Translatiivi
gaullelaiseksensa
Monikon translatiivi
gaullelaisiksi
Monikon translatiivi
gaullelaisikseni
Monikon translatiivi
gaullelaisiksesi
Monikon translatiivi
gaullelaisiksemme
Monikon translatiivi
gaullelaisiksenne
Monikon translatiivi
gaullelaisikseen
Monikon translatiivi
gaullelaisiksensa
Monikon instruktiivi
gaullelaisin
Abessiivi
gaullelaisetta
Abessiivi
gaullelaisettani
Abessiivi
gaullelaisettasi
Abessiivi
gaullelaisettamme
Abessiivi
gaullelaisettanne
Abessiivi
gaullelaisettaan
Abessiivi
gaullelaisettansa
Monikon abessiivi
gaullelaisitta
Monikon abessiivi
gaullelaisittani
Monikon abessiivi
gaullelaisittasi
Monikon abessiivi
gaullelaisittamme
Monikon abessiivi
gaullelaisittanne
Monikon abessiivi
gaullelaisittaan
Monikon abessiivi
gaullelaisittansa
Monikon komitatiivi
gaullelaisine
Monikon komitatiivi
gaullelaisineni
Monikon komitatiivi
gaullelaisinesi
Monikon komitatiivi
gaullelaisinemme
Monikon komitatiivi
gaullelaisinenne
Monikon komitatiivi
gaullelaisineen
Monikon komitatiivi
gaullelaisinensa
Monikon akkusatiivi
gaullelaiset
Monikon akkusatiivi
gaullelaiseni
Monikon akkusatiivi
gaullelaisesi
Monikon akkusatiivi
gaullelaisemme
Monikon akkusatiivi
gaullelaisenne
Monikon akkusatiivi
gaullelaisensa
Akkusatiivi
gaullelaiseni
Akkusatiivi
gaullelaisesi
Akkusatiivi
gaullelaisemme
Akkusatiivi
gaullelaisenne
Akkusatiivi
gaullelaisensa
Luokat
Adjektiivit
Eponyymit
Substantiivit