Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiFreudian
espanjafreudiano
italiafreudiano
norjafreudiansk, freudianer
portugalifreudiano
ranskafreudien
ruotsifreudian, freudiansk
saksaFreudianer, freudsch, Freud'sch
unkarifreudi, freudista
venäjäфре́йдовский (fréidovski), фрейди́стский (freidístski)

Taivutusmuodot

MonikkofreudilaisetMonikkofreudilaiseni
MonikkofreudilaisesiMonikkofreudilaisemme
MonikkofreudilaisenneMonikkofreudilaisensa
GenetiivifreudilaisenGenetiivifreudilaiseni
GenetiivifreudilaisesiGenetiivifreudilaisemme
GenetiivifreudilaisenneGenetiivifreudilaisensa
Monikon genetiivifreudilaistenMonikon genetiivifreudilaisien
Monikon genetiivifreudilaisteniMonikon genetiivifreudilaisieni
Monikon genetiivifreudilaistesiMonikon genetiivifreudilaisiesi
Monikon genetiivifreudilaistemmeMonikon genetiivifreudilaisiemme
Monikon genetiivifreudilaistenneMonikon genetiivifreudilaisienne
Monikon genetiivifreudilaistensaMonikon genetiivifreudilaisiensa
PartitiivifreudilaistaPartitiivifreudilaistani
PartitiivifreudilaistasiPartitiivifreudilaistamme
PartitiivifreudilaistannePartitiivifreudilaistaan
PartitiivifreudilaistansaMonikon partitiivifreudilaisia
Monikon partitiivifreudilaisianiMonikon partitiivifreudilaisiasi
Monikon partitiivifreudilaisiammeMonikon partitiivifreudilaisianne
Monikon partitiivifreudilaisiaanMonikon partitiivifreudilaisiansa
InessiivifreudilaisessaInessiivifreudilaisessani
InessiivifreudilaisessasiInessiivifreudilaisessamme
InessiivifreudilaisessanneInessiivifreudilaisessaan
InessiivifreudilaisessansaMonikon inessiivifreudilaisissa
Monikon inessiivifreudilaisissaniMonikon inessiivifreudilaisissasi
Monikon inessiivifreudilaisissammeMonikon inessiivifreudilaisissanne
Monikon inessiivifreudilaisissaanMonikon inessiivifreudilaisissansa
ElatiivifreudilaisestaElatiivifreudilaisestani
ElatiivifreudilaisestasiElatiivifreudilaisestamme
ElatiivifreudilaisestanneElatiivifreudilaisestaan
ElatiivifreudilaisestansaMonikon elatiivifreudilaisista
Monikon elatiivifreudilaisistaniMonikon elatiivifreudilaisistasi
Monikon elatiivifreudilaisistammeMonikon elatiivifreudilaisistanne
Monikon elatiivifreudilaisistaanMonikon elatiivifreudilaisistansa
IllatiivifreudilaiseenIllatiivifreudilaiseeni
IllatiivifreudilaiseesiIllatiivifreudilaiseemme
IllatiivifreudilaiseenneIllatiivifreudilaiseensa
Monikon illatiivifreudilaisiinMonikon illatiivifreudilaisiini
Monikon illatiivifreudilaisiisiMonikon illatiivifreudilaisiimme
Monikon illatiivifreudilaisiinneMonikon illatiivifreudilaisiinsa
AdessiivifreudilaisellaAdessiivifreudilaisellani
AdessiivifreudilaisellasiAdessiivifreudilaisellamme
AdessiivifreudilaisellanneAdessiivifreudilaisellaan
AdessiivifreudilaisellansaMonikon adessiivifreudilaisilla
Monikon adessiivifreudilaisillaniMonikon adessiivifreudilaisillasi
Monikon adessiivifreudilaisillammeMonikon adessiivifreudilaisillanne
Monikon adessiivifreudilaisillaanMonikon adessiivifreudilaisillansa
AblatiivifreudilaiseltaAblatiivifreudilaiseltani
AblatiivifreudilaiseltasiAblatiivifreudilaiseltamme
AblatiivifreudilaiseltanneAblatiivifreudilaiseltaan
AblatiivifreudilaiseltansaMonikon ablatiivifreudilaisilta
Monikon ablatiivifreudilaisiltaniMonikon ablatiivifreudilaisiltasi
Monikon ablatiivifreudilaisiltammeMonikon ablatiivifreudilaisiltanne
Monikon ablatiivifreudilaisiltaanMonikon ablatiivifreudilaisiltansa
AllatiivifreudilaiselleAllatiivifreudilaiselleni
AllatiivifreudilaisellesiAllatiivifreudilaisellemme
AllatiivifreudilaisellenneAllatiivifreudilaiselleen
AllatiivifreudilaisellensaMonikon allatiivifreudilaisille
Monikon allatiivifreudilaisilleniMonikon allatiivifreudilaisillesi
Monikon allatiivifreudilaisillemmeMonikon allatiivifreudilaisillenne
Monikon allatiivifreudilaisilleenMonikon allatiivifreudilaisillensa
EssiivifreudilaisenaEssiivifreudilaisenani
EssiivifreudilaisenasiEssiivifreudilaisenamme
EssiivifreudilaisenanneEssiivifreudilaisenaan
EssiivifreudilaisenansaMonikon essiivifreudilaisina
Monikon essiivifreudilaisinaniMonikon essiivifreudilaisinasi
Monikon essiivifreudilaisinammeMonikon essiivifreudilaisinanne
Monikon essiivifreudilaisinaanMonikon essiivifreudilaisinansa
TranslatiivifreudilaiseksiTranslatiivifreudilaisekseni
TranslatiivifreudilaiseksesiTranslatiivifreudilaiseksemme
TranslatiivifreudilaiseksenneTranslatiivifreudilaisekseen
TranslatiivifreudilaiseksensaMonikon translatiivifreudilaisiksi
Monikon translatiivifreudilaisikseniMonikon translatiivifreudilaisiksesi
Monikon translatiivifreudilaisiksemmeMonikon translatiivifreudilaisiksenne
Monikon translatiivifreudilaisikseenMonikon translatiivifreudilaisiksensa
Monikon instruktiivifreudilaisinAbessiivifreudilaisetta
AbessiivifreudilaisettaniAbessiivifreudilaisettasi
AbessiivifreudilaisettammeAbessiivifreudilaisettanne
AbessiivifreudilaisettaanAbessiivifreudilaisettansa
Monikon abessiivifreudilaisittaMonikon abessiivifreudilaisittani
Monikon abessiivifreudilaisittasiMonikon abessiivifreudilaisittamme
Monikon abessiivifreudilaisittanneMonikon abessiivifreudilaisittaan
Monikon abessiivifreudilaisittansaMonikon komitatiivifreudilaisine
Monikon komitatiivifreudilaisineniMonikon komitatiivifreudilaisinesi
Monikon komitatiivifreudilaisinemmeMonikon komitatiivifreudilaisinenne
Monikon komitatiivifreudilaisineenMonikon komitatiivifreudilaisinensa
KomparatiivifreudilaisempiSuperlatiivifreudilaisin
Monikon akkusatiivifreudilaisetMonikon akkusatiivifreudilaiseni
Monikon akkusatiivifreudilaisesiMonikon akkusatiivifreudilaisemme
Monikon akkusatiivifreudilaisenneMonikon akkusatiivifreudilaisensa
AkkusatiivifreudilaiseniAkkusatiivifreudilaisesi
AkkusatiivifreudilaisemmeAkkusatiivifreudilaisenne
Akkusatiivifreudilaisensa