Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkofraseologisetMonikkofraseologiseni
MonikkofraseologisesiMonikkofraseologisemme
MonikkofraseologisenneMonikkofraseologisensa
GenetiivifraseologisenGenetiivifraseologiseni
GenetiivifraseologisesiGenetiivifraseologisemme
GenetiivifraseologisenneGenetiivifraseologisensa
Monikon genetiivifraseologistenMonikon genetiivifraseologisien
Monikon genetiivifraseologisteniMonikon genetiivifraseologisieni
Monikon genetiivifraseologistesiMonikon genetiivifraseologisiesi
Monikon genetiivifraseologistemmeMonikon genetiivifraseologisiemme
Monikon genetiivifraseologistenneMonikon genetiivifraseologisienne
Monikon genetiivifraseologistensaMonikon genetiivifraseologisiensa
PartitiivifraseologistaPartitiivifraseologistani
PartitiivifraseologistasiPartitiivifraseologistamme
PartitiivifraseologistannePartitiivifraseologistaan
PartitiivifraseologistansaMonikon partitiivifraseologisia
Monikon partitiivifraseologisianiMonikon partitiivifraseologisiasi
Monikon partitiivifraseologisiammeMonikon partitiivifraseologisianne
Monikon partitiivifraseologisiaanMonikon partitiivifraseologisiansa
InessiivifraseologisessaInessiivifraseologisessani
InessiivifraseologisessasiInessiivifraseologisessamme
InessiivifraseologisessanneInessiivifraseologisessaan
InessiivifraseologisessansaMonikon inessiivifraseologisissa
Monikon inessiivifraseologisissaniMonikon inessiivifraseologisissasi
Monikon inessiivifraseologisissammeMonikon inessiivifraseologisissanne
Monikon inessiivifraseologisissaanMonikon inessiivifraseologisissansa
ElatiivifraseologisestaElatiivifraseologisestani
ElatiivifraseologisestasiElatiivifraseologisestamme
ElatiivifraseologisestanneElatiivifraseologisestaan
ElatiivifraseologisestansaMonikon elatiivifraseologisista
Monikon elatiivifraseologisistaniMonikon elatiivifraseologisistasi
Monikon elatiivifraseologisistammeMonikon elatiivifraseologisistanne
Monikon elatiivifraseologisistaanMonikon elatiivifraseologisistansa
IllatiivifraseologiseenIllatiivifraseologiseeni
IllatiivifraseologiseesiIllatiivifraseologiseemme
IllatiivifraseologiseenneIllatiivifraseologiseensa
Monikon illatiivifraseologisiinMonikon illatiivifraseologisiini
Monikon illatiivifraseologisiisiMonikon illatiivifraseologisiimme
Monikon illatiivifraseologisiinneMonikon illatiivifraseologisiinsa
AdessiivifraseologisellaAdessiivifraseologisellani
AdessiivifraseologisellasiAdessiivifraseologisellamme
AdessiivifraseologisellanneAdessiivifraseologisellaan
AdessiivifraseologisellansaMonikon adessiivifraseologisilla
Monikon adessiivifraseologisillaniMonikon adessiivifraseologisillasi
Monikon adessiivifraseologisillammeMonikon adessiivifraseologisillanne
Monikon adessiivifraseologisillaanMonikon adessiivifraseologisillansa
AblatiivifraseologiseltaAblatiivifraseologiseltani
AblatiivifraseologiseltasiAblatiivifraseologiseltamme
AblatiivifraseologiseltanneAblatiivifraseologiseltaan
AblatiivifraseologiseltansaMonikon ablatiivifraseologisilta
Monikon ablatiivifraseologisiltaniMonikon ablatiivifraseologisiltasi
Monikon ablatiivifraseologisiltammeMonikon ablatiivifraseologisiltanne
Monikon ablatiivifraseologisiltaanMonikon ablatiivifraseologisiltansa
AllatiivifraseologiselleAllatiivifraseologiselleni
AllatiivifraseologisellesiAllatiivifraseologisellemme
AllatiivifraseologisellenneAllatiivifraseologiselleen
AllatiivifraseologisellensaMonikon allatiivifraseologisille
Monikon allatiivifraseologisilleniMonikon allatiivifraseologisillesi
Monikon allatiivifraseologisillemmeMonikon allatiivifraseologisillenne
Monikon allatiivifraseologisilleenMonikon allatiivifraseologisillensa
EssiivifraseologisenaEssiivifraseologisenani
EssiivifraseologisenasiEssiivifraseologisenamme
EssiivifraseologisenanneEssiivifraseologisenaan
EssiivifraseologisenansaMonikon essiivifraseologisina
Monikon essiivifraseologisinaniMonikon essiivifraseologisinasi
Monikon essiivifraseologisinammeMonikon essiivifraseologisinanne
Monikon essiivifraseologisinaanMonikon essiivifraseologisinansa
TranslatiivifraseologiseksiTranslatiivifraseologisekseni
TranslatiivifraseologiseksesiTranslatiivifraseologiseksemme
TranslatiivifraseologiseksenneTranslatiivifraseologisekseen
TranslatiivifraseologiseksensaMonikon translatiivifraseologisiksi
Monikon translatiivifraseologisikseniMonikon translatiivifraseologisiksesi
Monikon translatiivifraseologisiksemmeMonikon translatiivifraseologisiksenne
Monikon translatiivifraseologisikseenMonikon translatiivifraseologisiksensa
Monikon instruktiivifraseologisinAbessiivifraseologisetta
AbessiivifraseologisettaniAbessiivifraseologisettasi
AbessiivifraseologisettammeAbessiivifraseologisettanne
AbessiivifraseologisettaanAbessiivifraseologisettansa
Monikon abessiivifraseologisittaMonikon abessiivifraseologisittani
Monikon abessiivifraseologisittasiMonikon abessiivifraseologisittamme
Monikon abessiivifraseologisittanneMonikon abessiivifraseologisittaan
Monikon abessiivifraseologisittansaMonikon komitatiivifraseologisine
Monikon komitatiivifraseologisineniMonikon komitatiivifraseologisinesi
Monikon komitatiivifraseologisinemmeMonikon komitatiivifraseologisinenne
Monikon komitatiivifraseologisineenMonikon komitatiivifraseologisinensa
KomparatiivifraseologisempiSuperlatiivifraseologisin
Monikon akkusatiivifraseologisetMonikon akkusatiivifraseologiseni
Monikon akkusatiivifraseologisesiMonikon akkusatiivifraseologisemme
Monikon akkusatiivifraseologisenneMonikon akkusatiivifraseologisensa
AkkusatiivifraseologiseniAkkusatiivifraseologisesi
AkkusatiivifraseologisemmeAkkusatiivifraseologisenne
Akkusatiivifraseologisensa

Luokat