Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
formaliste
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
formalistiset
Monikko
formalistiseni
Monikko
formalistisesi
Monikko
formalistisemme
Monikko
formalistisenne
Monikko
formalistisensa
Genetiivi
formalistisen
Genetiivi
formalistiseni
Genetiivi
formalistisesi
Genetiivi
formalistisemme
Genetiivi
formalistisenne
Genetiivi
formalistisensa
Monikon genetiivi
formalististen
Monikon genetiivi
formalistisien
Monikon genetiivi
formalististeni
Monikon genetiivi
formalistisieni
Monikon genetiivi
formalististesi
Monikon genetiivi
formalistisiesi
Monikon genetiivi
formalististemme
Monikon genetiivi
formalistisiemme
Monikon genetiivi
formalististenne
Monikon genetiivi
formalistisienne
Monikon genetiivi
formalististensa
Monikon genetiivi
formalistisiensa
Partitiivi
formalistista
Partitiivi
formalististani
Partitiivi
formalististasi
Partitiivi
formalististamme
Partitiivi
formalististanne
Partitiivi
formalististaan
Partitiivi
formalististansa
Monikon partitiivi
formalistisia
Monikon partitiivi
formalistisiani
Monikon partitiivi
formalistisiasi
Monikon partitiivi
formalistisiamme
Monikon partitiivi
formalistisianne
Monikon partitiivi
formalistisiaan
Monikon partitiivi
formalistisiansa
Inessiivi
formalistisessa
Inessiivi
formalistisessani
Inessiivi
formalistisessasi
Inessiivi
formalistisessamme
Inessiivi
formalistisessanne
Inessiivi
formalistisessaan
Inessiivi
formalistisessansa
Monikon inessiivi
formalistisissa
Monikon inessiivi
formalistisissani
Monikon inessiivi
formalistisissasi
Monikon inessiivi
formalistisissamme
Monikon inessiivi
formalistisissanne
Monikon inessiivi
formalistisissaan
Monikon inessiivi
formalistisissansa
Elatiivi
formalistisesta
Elatiivi
formalistisestani
Elatiivi
formalistisestasi
Elatiivi
formalistisestamme
Elatiivi
formalistisestanne
Elatiivi
formalistisestaan
Elatiivi
formalistisestansa
Monikon elatiivi
formalistisista
Monikon elatiivi
formalistisistani
Monikon elatiivi
formalistisistasi
Monikon elatiivi
formalistisistamme
Monikon elatiivi
formalistisistanne
Monikon elatiivi
formalistisistaan
Monikon elatiivi
formalistisistansa
Illatiivi
formalistiseen
Illatiivi
formalistiseeni
Illatiivi
formalistiseesi
Illatiivi
formalistiseemme
Illatiivi
formalistiseenne
Illatiivi
formalistiseensa
Monikon illatiivi
formalistisiin
Monikon illatiivi
formalistisiini
Monikon illatiivi
formalistisiisi
Monikon illatiivi
formalistisiimme
Monikon illatiivi
formalistisiinne
Monikon illatiivi
formalistisiinsa
Adessiivi
formalistisella
Adessiivi
formalistisellani
Adessiivi
formalistisellasi
Adessiivi
formalistisellamme
Adessiivi
formalistisellanne
Adessiivi
formalistisellaan
Adessiivi
formalistisellansa
Monikon adessiivi
formalistisilla
Monikon adessiivi
formalistisillani
Monikon adessiivi
formalistisillasi
Monikon adessiivi
formalistisillamme
Monikon adessiivi
formalistisillanne
Monikon adessiivi
formalistisillaan
Monikon adessiivi
formalistisillansa
Ablatiivi
formalistiselta
Ablatiivi
formalistiseltani
Ablatiivi
formalistiseltasi
Ablatiivi
formalistiseltamme
Ablatiivi
formalistiseltanne
Ablatiivi
formalistiseltaan
Ablatiivi
formalistiseltansa
Monikon ablatiivi
formalistisilta
Monikon ablatiivi
formalistisiltani
Monikon ablatiivi
formalistisiltasi
Monikon ablatiivi
formalistisiltamme
Monikon ablatiivi
formalistisiltanne
Monikon ablatiivi
formalistisiltaan
Monikon ablatiivi
formalistisiltansa
Allatiivi
formalistiselle
Allatiivi
formalistiselleni
Allatiivi
formalistisellesi
Allatiivi
formalistisellemme
Allatiivi
formalistisellenne
Allatiivi
formalistiselleen
Allatiivi
formalistisellensa
Monikon allatiivi
formalistisille
Monikon allatiivi
formalistisilleni
Monikon allatiivi
formalistisillesi
Monikon allatiivi
formalistisillemme
Monikon allatiivi
formalistisillenne
Monikon allatiivi
formalistisilleen
Monikon allatiivi
formalistisillensa
Essiivi
formalistisena
Essiivi
formalistisenani
Essiivi
formalistisenasi
Essiivi
formalistisenamme
Essiivi
formalistisenanne
Essiivi
formalistisenaan
Essiivi
formalistisenansa
Monikon essiivi
formalistisina
Monikon essiivi
formalistisinani
Monikon essiivi
formalistisinasi
Monikon essiivi
formalistisinamme
Monikon essiivi
formalistisinanne
Monikon essiivi
formalistisinaan
Monikon essiivi
formalistisinansa
Translatiivi
formalistiseksi
Translatiivi
formalistisekseni
Translatiivi
formalistiseksesi
Translatiivi
formalistiseksemme
Translatiivi
formalistiseksenne
Translatiivi
formalistisekseen
Translatiivi
formalistiseksensa
Monikon translatiivi
formalistisiksi
Monikon translatiivi
formalistisikseni
Monikon translatiivi
formalistisiksesi
Monikon translatiivi
formalistisiksemme
Monikon translatiivi
formalistisiksenne
Monikon translatiivi
formalistisikseen
Monikon translatiivi
formalistisiksensa
Monikon instruktiivi
formalistisin
Abessiivi
formalistisetta
Abessiivi
formalistisettani
Abessiivi
formalistisettasi
Abessiivi
formalistisettamme
Abessiivi
formalistisettanne
Abessiivi
formalistisettaan
Abessiivi
formalistisettansa
Monikon abessiivi
formalistisitta
Monikon abessiivi
formalistisittani
Monikon abessiivi
formalistisittasi
Monikon abessiivi
formalistisittamme
Monikon abessiivi
formalistisittanne
Monikon abessiivi
formalistisittaan
Monikon abessiivi
formalistisittansa
Monikon komitatiivi
formalistisine
Monikon komitatiivi
formalistisineni
Monikon komitatiivi
formalistisinesi
Monikon komitatiivi
formalistisinemme
Monikon komitatiivi
formalistisinenne
Monikon komitatiivi
formalistisineen
Monikon komitatiivi
formalistisinensa
Komparatiivi
formalistisempi
Superlatiivi
formalistisin
Monikon akkusatiivi
formalistiset
Monikon akkusatiivi
formalistiseni
Monikon akkusatiivi
formalistisesi
Monikon akkusatiivi
formalistisemme
Monikon akkusatiivi
formalistisenne
Monikon akkusatiivi
formalistisensa
Akkusatiivi
formalistiseni
Akkusatiivi
formalistisesi
Akkusatiivi
formalistisemme
Akkusatiivi
formalistisenne
Akkusatiivi
formalistisensa
Luokat
Adjektiivit