Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoformalistisetMonikkoformalistiseni
MonikkoformalistisesiMonikkoformalistisemme
MonikkoformalistisenneMonikkoformalistisensa
GenetiiviformalistisenGenetiiviformalistiseni
GenetiiviformalistisesiGenetiiviformalistisemme
GenetiiviformalistisenneGenetiiviformalistisensa
Monikon genetiiviformalististenMonikon genetiiviformalistisien
Monikon genetiiviformalististeniMonikon genetiiviformalistisieni
Monikon genetiiviformalististesiMonikon genetiiviformalistisiesi
Monikon genetiiviformalististemmeMonikon genetiiviformalistisiemme
Monikon genetiiviformalististenneMonikon genetiiviformalistisienne
Monikon genetiiviformalististensaMonikon genetiiviformalistisiensa
PartitiiviformalististaPartitiiviformalististani
PartitiiviformalististasiPartitiiviformalististamme
PartitiiviformalististannePartitiiviformalististaan
PartitiiviformalististansaMonikon partitiiviformalistisia
Monikon partitiiviformalistisianiMonikon partitiiviformalistisiasi
Monikon partitiiviformalistisiammeMonikon partitiiviformalistisianne
Monikon partitiiviformalistisiaanMonikon partitiiviformalistisiansa
InessiiviformalistisessaInessiiviformalistisessani
InessiiviformalistisessasiInessiiviformalistisessamme
InessiiviformalistisessanneInessiiviformalistisessaan
InessiiviformalistisessansaMonikon inessiiviformalistisissa
Monikon inessiiviformalistisissaniMonikon inessiiviformalistisissasi
Monikon inessiiviformalistisissammeMonikon inessiiviformalistisissanne
Monikon inessiiviformalistisissaanMonikon inessiiviformalistisissansa
ElatiiviformalistisestaElatiiviformalistisestani
ElatiiviformalistisestasiElatiiviformalistisestamme
ElatiiviformalistisestanneElatiiviformalistisestaan
ElatiiviformalistisestansaMonikon elatiiviformalistisista
Monikon elatiiviformalistisistaniMonikon elatiiviformalistisistasi
Monikon elatiiviformalistisistammeMonikon elatiiviformalistisistanne
Monikon elatiiviformalistisistaanMonikon elatiiviformalistisistansa
IllatiiviformalistiseenIllatiiviformalistiseeni
IllatiiviformalistiseesiIllatiiviformalistiseemme
IllatiiviformalistiseenneIllatiiviformalistiseensa
Monikon illatiiviformalistisiinMonikon illatiiviformalistisiini
Monikon illatiiviformalistisiisiMonikon illatiiviformalistisiimme
Monikon illatiiviformalistisiinneMonikon illatiiviformalistisiinsa
AdessiiviformalistisellaAdessiiviformalistisellani
AdessiiviformalistisellasiAdessiiviformalistisellamme
AdessiiviformalistisellanneAdessiiviformalistisellaan
AdessiiviformalistisellansaMonikon adessiiviformalistisilla
Monikon adessiiviformalistisillaniMonikon adessiiviformalistisillasi
Monikon adessiiviformalistisillammeMonikon adessiiviformalistisillanne
Monikon adessiiviformalistisillaanMonikon adessiiviformalistisillansa
AblatiiviformalistiseltaAblatiiviformalistiseltani
AblatiiviformalistiseltasiAblatiiviformalistiseltamme
AblatiiviformalistiseltanneAblatiiviformalistiseltaan
AblatiiviformalistiseltansaMonikon ablatiiviformalistisilta
Monikon ablatiiviformalistisiltaniMonikon ablatiiviformalistisiltasi
Monikon ablatiiviformalistisiltammeMonikon ablatiiviformalistisiltanne
Monikon ablatiiviformalistisiltaanMonikon ablatiiviformalistisiltansa
AllatiiviformalistiselleAllatiiviformalistiselleni
AllatiiviformalistisellesiAllatiiviformalistisellemme
AllatiiviformalistisellenneAllatiiviformalistiselleen
AllatiiviformalistisellensaMonikon allatiiviformalistisille
Monikon allatiiviformalistisilleniMonikon allatiiviformalistisillesi
Monikon allatiiviformalistisillemmeMonikon allatiiviformalistisillenne
Monikon allatiiviformalistisilleenMonikon allatiiviformalistisillensa
EssiiviformalistisenaEssiiviformalistisenani
EssiiviformalistisenasiEssiiviformalistisenamme
EssiiviformalistisenanneEssiiviformalistisenaan
EssiiviformalistisenansaMonikon essiiviformalistisina
Monikon essiiviformalistisinaniMonikon essiiviformalistisinasi
Monikon essiiviformalistisinammeMonikon essiiviformalistisinanne
Monikon essiiviformalistisinaanMonikon essiiviformalistisinansa
TranslatiiviformalistiseksiTranslatiiviformalistisekseni
TranslatiiviformalistiseksesiTranslatiiviformalistiseksemme
TranslatiiviformalistiseksenneTranslatiiviformalistisekseen
TranslatiiviformalistiseksensaMonikon translatiiviformalistisiksi
Monikon translatiiviformalistisikseniMonikon translatiiviformalistisiksesi
Monikon translatiiviformalistisiksemmeMonikon translatiiviformalistisiksenne
Monikon translatiiviformalistisikseenMonikon translatiiviformalistisiksensa
Monikon instruktiiviformalistisinAbessiiviformalistisetta
AbessiiviformalistisettaniAbessiiviformalistisettasi
AbessiiviformalistisettammeAbessiiviformalistisettanne
AbessiiviformalistisettaanAbessiiviformalistisettansa
Monikon abessiiviformalistisittaMonikon abessiiviformalistisittani
Monikon abessiiviformalistisittasiMonikon abessiiviformalistisittamme
Monikon abessiiviformalistisittanneMonikon abessiiviformalistisittaan
Monikon abessiiviformalistisittansaMonikon komitatiiviformalistisine
Monikon komitatiiviformalistisineniMonikon komitatiiviformalistisinesi
Monikon komitatiiviformalistisinemmeMonikon komitatiiviformalistisinenne
Monikon komitatiiviformalistisineenMonikon komitatiiviformalistisinensa
KomparatiiviformalistisempiSuperlatiiviformalistisin
Monikon akkusatiiviformalistisetMonikon akkusatiiviformalistiseni
Monikon akkusatiiviformalistisesiMonikon akkusatiiviformalistisemme
Monikon akkusatiiviformalistisenneMonikon akkusatiiviformalistisensa
AkkusatiiviformalistiseniAkkusatiiviformalistisesi
AkkusatiiviformalistisemmeAkkusatiiviformalistisenne
Akkusatiiviformalistisensa

Luokat