Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
phonological
Määritelmät
Adjektiivi
fonologian
mukainen tai siihen liittyvä
Taivutusmuodot
Monikko
fonologiset
Monikko
fonologiseni
Monikko
fonologisesi
Monikko
fonologisemme
Monikko
fonologisenne
Monikko
fonologisensa
Genetiivi
fonologisen
Genetiivi
fonologiseni
Genetiivi
fonologisesi
Genetiivi
fonologisemme
Genetiivi
fonologisenne
Genetiivi
fonologisensa
Monikon genetiivi
fonologisten
Monikon genetiivi
fonologisien
Monikon genetiivi
fonologisteni
Monikon genetiivi
fonologisieni
Monikon genetiivi
fonologistesi
Monikon genetiivi
fonologisiesi
Monikon genetiivi
fonologistemme
Monikon genetiivi
fonologisiemme
Monikon genetiivi
fonologistenne
Monikon genetiivi
fonologisienne
Monikon genetiivi
fonologistensa
Monikon genetiivi
fonologisiensa
Partitiivi
fonologista
Partitiivi
fonologistani
Partitiivi
fonologistasi
Partitiivi
fonologistamme
Partitiivi
fonologistanne
Partitiivi
fonologistaan
Partitiivi
fonologistansa
Monikon partitiivi
fonologisia
Monikon partitiivi
fonologisiani
Monikon partitiivi
fonologisiasi
Monikon partitiivi
fonologisiamme
Monikon partitiivi
fonologisianne
Monikon partitiivi
fonologisiaan
Monikon partitiivi
fonologisiansa
Inessiivi
fonologisessa
Inessiivi
fonologisessani
Inessiivi
fonologisessasi
Inessiivi
fonologisessamme
Inessiivi
fonologisessanne
Inessiivi
fonologisessaan
Inessiivi
fonologisessansa
Monikon inessiivi
fonologisissa
Monikon inessiivi
fonologisissani
Monikon inessiivi
fonologisissasi
Monikon inessiivi
fonologisissamme
Monikon inessiivi
fonologisissanne
Monikon inessiivi
fonologisissaan
Monikon inessiivi
fonologisissansa
Elatiivi
fonologisesta
Elatiivi
fonologisestani
Elatiivi
fonologisestasi
Elatiivi
fonologisestamme
Elatiivi
fonologisestanne
Elatiivi
fonologisestaan
Elatiivi
fonologisestansa
Monikon elatiivi
fonologisista
Monikon elatiivi
fonologisistani
Monikon elatiivi
fonologisistasi
Monikon elatiivi
fonologisistamme
Monikon elatiivi
fonologisistanne
Monikon elatiivi
fonologisistaan
Monikon elatiivi
fonologisistansa
Illatiivi
fonologiseen
Illatiivi
fonologiseeni
Illatiivi
fonologiseesi
Illatiivi
fonologiseemme
Illatiivi
fonologiseenne
Illatiivi
fonologiseensa
Monikon illatiivi
fonologisiin
Monikon illatiivi
fonologisiini
Monikon illatiivi
fonologisiisi
Monikon illatiivi
fonologisiimme
Monikon illatiivi
fonologisiinne
Monikon illatiivi
fonologisiinsa
Adessiivi
fonologisella
Adessiivi
fonologisellani
Adessiivi
fonologisellasi
Adessiivi
fonologisellamme
Adessiivi
fonologisellanne
Adessiivi
fonologisellaan
Adessiivi
fonologisellansa
Monikon adessiivi
fonologisilla
Monikon adessiivi
fonologisillani
Monikon adessiivi
fonologisillasi
Monikon adessiivi
fonologisillamme
Monikon adessiivi
fonologisillanne
Monikon adessiivi
fonologisillaan
Monikon adessiivi
fonologisillansa
Ablatiivi
fonologiselta
Ablatiivi
fonologiseltani
Ablatiivi
fonologiseltasi
Ablatiivi
fonologiseltamme
Ablatiivi
fonologiseltanne
Ablatiivi
fonologiseltaan
Ablatiivi
fonologiseltansa
Monikon ablatiivi
fonologisilta
Monikon ablatiivi
fonologisiltani
Monikon ablatiivi
fonologisiltasi
Monikon ablatiivi
fonologisiltamme
Monikon ablatiivi
fonologisiltanne
Monikon ablatiivi
fonologisiltaan
Monikon ablatiivi
fonologisiltansa
Allatiivi
fonologiselle
Allatiivi
fonologiselleni
Allatiivi
fonologisellesi
Allatiivi
fonologisellemme
Allatiivi
fonologisellenne
Allatiivi
fonologiselleen
Allatiivi
fonologisellensa
Monikon allatiivi
fonologisille
Monikon allatiivi
fonologisilleni
Monikon allatiivi
fonologisillesi
Monikon allatiivi
fonologisillemme
Monikon allatiivi
fonologisillenne
Monikon allatiivi
fonologisilleen
Monikon allatiivi
fonologisillensa
Essiivi
fonologisena
Essiivi
fonologisenani
Essiivi
fonologisenasi
Essiivi
fonologisenamme
Essiivi
fonologisenanne
Essiivi
fonologisenaan
Essiivi
fonologisenansa
Monikon essiivi
fonologisina
Monikon essiivi
fonologisinani
Monikon essiivi
fonologisinasi
Monikon essiivi
fonologisinamme
Monikon essiivi
fonologisinanne
Monikon essiivi
fonologisinaan
Monikon essiivi
fonologisinansa
Translatiivi
fonologiseksi
Translatiivi
fonologisekseni
Translatiivi
fonologiseksesi
Translatiivi
fonologiseksemme
Translatiivi
fonologiseksenne
Translatiivi
fonologisekseen
Translatiivi
fonologiseksensa
Monikon translatiivi
fonologisiksi
Monikon translatiivi
fonologisikseni
Monikon translatiivi
fonologisiksesi
Monikon translatiivi
fonologisiksemme
Monikon translatiivi
fonologisiksenne
Monikon translatiivi
fonologisikseen
Monikon translatiivi
fonologisiksensa
Monikon instruktiivi
fonologisin
Abessiivi
fonologisetta
Abessiivi
fonologisettani
Abessiivi
fonologisettasi
Abessiivi
fonologisettamme
Abessiivi
fonologisettanne
Abessiivi
fonologisettaan
Abessiivi
fonologisettansa
Monikon abessiivi
fonologisitta
Monikon abessiivi
fonologisittani
Monikon abessiivi
fonologisittasi
Monikon abessiivi
fonologisittamme
Monikon abessiivi
fonologisittanne
Monikon abessiivi
fonologisittaan
Monikon abessiivi
fonologisittansa
Monikon komitatiivi
fonologisine
Monikon komitatiivi
fonologisineni
Monikon komitatiivi
fonologisinesi
Monikon komitatiivi
fonologisinemme
Monikon komitatiivi
fonologisinenne
Monikon komitatiivi
fonologisineen
Monikon komitatiivi
fonologisinensa
Komparatiivi
fonologisempi
Superlatiivi
fonologisin
Monikon akkusatiivi
fonologiset
Monikon akkusatiivi
fonologiseni
Monikon akkusatiivi
fonologisesi
Monikon akkusatiivi
fonologisemme
Monikon akkusatiivi
fonologisenne
Monikon akkusatiivi
fonologisensa
Akkusatiivi
fonologiseni
Akkusatiivi
fonologisesi
Akkusatiivi
fonologisemme
Akkusatiivi
fonologisenne
Akkusatiivi
fonologisensa
Luokat
Adjektiivit