Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
federalist
Määritelmät
Adjektiivi
(politiikka)
federalismin
mukainen
Taivutusmuodot
Monikko
federalistiset
Monikko
federalistiseni
Monikko
federalistisesi
Monikko
federalistisemme
Monikko
federalistisenne
Monikko
federalistisensa
Genetiivi
federalistisen
Genetiivi
federalistiseni
Genetiivi
federalistisesi
Genetiivi
federalistisemme
Genetiivi
federalistisenne
Genetiivi
federalistisensa
Monikon genetiivi
federalististen
Monikon genetiivi
federalistisien
Monikon genetiivi
federalististeni
Monikon genetiivi
federalistisieni
Monikon genetiivi
federalististesi
Monikon genetiivi
federalistisiesi
Monikon genetiivi
federalististemme
Monikon genetiivi
federalistisiemme
Monikon genetiivi
federalististenne
Monikon genetiivi
federalistisienne
Monikon genetiivi
federalististensa
Monikon genetiivi
federalistisiensa
Partitiivi
federalistista
Partitiivi
federalististani
Partitiivi
federalististasi
Partitiivi
federalististamme
Partitiivi
federalististanne
Partitiivi
federalististaan
Partitiivi
federalististansa
Monikon partitiivi
federalistisia
Monikon partitiivi
federalistisiani
Monikon partitiivi
federalistisiasi
Monikon partitiivi
federalistisiamme
Monikon partitiivi
federalistisianne
Monikon partitiivi
federalistisiaan
Monikon partitiivi
federalistisiansa
Inessiivi
federalistisessa
Inessiivi
federalistisessani
Inessiivi
federalistisessasi
Inessiivi
federalistisessamme
Inessiivi
federalistisessanne
Inessiivi
federalistisessaan
Inessiivi
federalistisessansa
Monikon inessiivi
federalistisissa
Monikon inessiivi
federalistisissani
Monikon inessiivi
federalistisissasi
Monikon inessiivi
federalistisissamme
Monikon inessiivi
federalistisissanne
Monikon inessiivi
federalistisissaan
Monikon inessiivi
federalistisissansa
Elatiivi
federalistisesta
Elatiivi
federalistisestani
Elatiivi
federalistisestasi
Elatiivi
federalistisestamme
Elatiivi
federalistisestanne
Elatiivi
federalistisestaan
Elatiivi
federalistisestansa
Monikon elatiivi
federalistisista
Monikon elatiivi
federalistisistani
Monikon elatiivi
federalistisistasi
Monikon elatiivi
federalistisistamme
Monikon elatiivi
federalistisistanne
Monikon elatiivi
federalistisistaan
Monikon elatiivi
federalistisistansa
Illatiivi
federalistiseen
Illatiivi
federalistiseeni
Illatiivi
federalistiseesi
Illatiivi
federalistiseemme
Illatiivi
federalistiseenne
Illatiivi
federalistiseensa
Monikon illatiivi
federalistisiin
Monikon illatiivi
federalistisiini
Monikon illatiivi
federalistisiisi
Monikon illatiivi
federalistisiimme
Monikon illatiivi
federalistisiinne
Monikon illatiivi
federalistisiinsa
Adessiivi
federalistisella
Adessiivi
federalistisellani
Adessiivi
federalistisellasi
Adessiivi
federalistisellamme
Adessiivi
federalistisellanne
Adessiivi
federalistisellaan
Adessiivi
federalistisellansa
Monikon adessiivi
federalistisilla
Monikon adessiivi
federalistisillani
Monikon adessiivi
federalistisillasi
Monikon adessiivi
federalistisillamme
Monikon adessiivi
federalistisillanne
Monikon adessiivi
federalistisillaan
Monikon adessiivi
federalistisillansa
Ablatiivi
federalistiselta
Ablatiivi
federalistiseltani
Ablatiivi
federalistiseltasi
Ablatiivi
federalistiseltamme
Ablatiivi
federalistiseltanne
Ablatiivi
federalistiseltaan
Ablatiivi
federalistiseltansa
Monikon ablatiivi
federalistisilta
Monikon ablatiivi
federalistisiltani
Monikon ablatiivi
federalistisiltasi
Monikon ablatiivi
federalistisiltamme
Monikon ablatiivi
federalistisiltanne
Monikon ablatiivi
federalistisiltaan
Monikon ablatiivi
federalistisiltansa
Allatiivi
federalistiselle
Allatiivi
federalistiselleni
Allatiivi
federalistisellesi
Allatiivi
federalistisellemme
Allatiivi
federalistisellenne
Allatiivi
federalistiselleen
Allatiivi
federalistisellensa
Monikon allatiivi
federalistisille
Monikon allatiivi
federalistisilleni
Monikon allatiivi
federalistisillesi
Monikon allatiivi
federalistisillemme
Monikon allatiivi
federalistisillenne
Monikon allatiivi
federalistisilleen
Monikon allatiivi
federalistisillensa
Essiivi
federalistisena
Essiivi
federalistisenani
Essiivi
federalistisenasi
Essiivi
federalistisenamme
Essiivi
federalistisenanne
Essiivi
federalistisenaan
Essiivi
federalistisenansa
Monikon essiivi
federalistisina
Monikon essiivi
federalistisinani
Monikon essiivi
federalistisinasi
Monikon essiivi
federalistisinamme
Monikon essiivi
federalistisinanne
Monikon essiivi
federalistisinaan
Monikon essiivi
federalistisinansa
Translatiivi
federalistiseksi
Translatiivi
federalistisekseni
Translatiivi
federalistiseksesi
Translatiivi
federalistiseksemme
Translatiivi
federalistiseksenne
Translatiivi
federalistisekseen
Translatiivi
federalistiseksensa
Monikon translatiivi
federalistisiksi
Monikon translatiivi
federalistisikseni
Monikon translatiivi
federalistisiksesi
Monikon translatiivi
federalistisiksemme
Monikon translatiivi
federalistisiksenne
Monikon translatiivi
federalistisikseen
Monikon translatiivi
federalistisiksensa
Monikon instruktiivi
federalistisin
Abessiivi
federalistisetta
Abessiivi
federalistisettani
Abessiivi
federalistisettasi
Abessiivi
federalistisettamme
Abessiivi
federalistisettanne
Abessiivi
federalistisettaan
Abessiivi
federalistisettansa
Monikon abessiivi
federalistisitta
Monikon abessiivi
federalistisittani
Monikon abessiivi
federalistisittasi
Monikon abessiivi
federalistisittamme
Monikon abessiivi
federalistisittanne
Monikon abessiivi
federalistisittaan
Monikon abessiivi
federalistisittansa
Monikon komitatiivi
federalistisine
Monikon komitatiivi
federalistisineni
Monikon komitatiivi
federalistisinesi
Monikon komitatiivi
federalistisinemme
Monikon komitatiivi
federalistisinenne
Monikon komitatiivi
federalistisineen
Monikon komitatiivi
federalistisinensa
Komparatiivi
federalistisempi
Superlatiivi
federalistisin
Monikon akkusatiivi
federalistiset
Monikon akkusatiivi
federalistiseni
Monikon akkusatiivi
federalistisesi
Monikon akkusatiivi
federalistisemme
Monikon akkusatiivi
federalistisenne
Monikon akkusatiivi
federalistisensa
Akkusatiivi
federalistiseni
Akkusatiivi
federalistisesi
Akkusatiivi
federalistisemme
Akkusatiivi
federalistisenne
Akkusatiivi
federalistisensa
Luokat
Adjektiivit