| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | fatal |
| Monikko | fataaliset | Monikko | fataaliseni |
| Monikko | fataalisesi | Monikko | fataalisemme |
| Monikko | fataalisenne | Monikko | fataalisensa |
| Genetiivi | fataalisen | Genetiivi | fataaliseni |
| Genetiivi | fataalisesi | Genetiivi | fataalisemme |
| Genetiivi | fataalisenne | Genetiivi | fataalisensa |
| Monikon genetiivi | fataalisten | Monikon genetiivi | fataalisien |
| Monikon genetiivi | fataalisteni | Monikon genetiivi | fataalisieni |
| Monikon genetiivi | fataalistesi | Monikon genetiivi | fataalisiesi |
| Monikon genetiivi | fataalistemme | Monikon genetiivi | fataalisiemme |
| Monikon genetiivi | fataalistenne | Monikon genetiivi | fataalisienne |
| Monikon genetiivi | fataalistensa | Monikon genetiivi | fataalisiensa |
| Partitiivi | fataalista | Partitiivi | fataalistani |
| Partitiivi | fataalistasi | Partitiivi | fataalistamme |
| Partitiivi | fataalistanne | Partitiivi | fataalistaan |
| Partitiivi | fataalistansa | Monikon partitiivi | fataalisia |
| Monikon partitiivi | fataalisiani | Monikon partitiivi | fataalisiasi |
| Monikon partitiivi | fataalisiamme | Monikon partitiivi | fataalisianne |
| Monikon partitiivi | fataalisiaan | Monikon partitiivi | fataalisiansa |
| Inessiivi | fataalisessa | Inessiivi | fataalisessani |
| Inessiivi | fataalisessasi | Inessiivi | fataalisessamme |
| Inessiivi | fataalisessanne | Inessiivi | fataalisessaan |
| Inessiivi | fataalisessansa | Monikon inessiivi | fataalisissa |
| Monikon inessiivi | fataalisissani | Monikon inessiivi | fataalisissasi |
| Monikon inessiivi | fataalisissamme | Monikon inessiivi | fataalisissanne |
| Monikon inessiivi | fataalisissaan | Monikon inessiivi | fataalisissansa |
| Elatiivi | fataalisesta | Elatiivi | fataalisestani |
| Elatiivi | fataalisestasi | Elatiivi | fataalisestamme |
| Elatiivi | fataalisestanne | Elatiivi | fataalisestaan |
| Elatiivi | fataalisestansa | Monikon elatiivi | fataalisista |
| Monikon elatiivi | fataalisistani | Monikon elatiivi | fataalisistasi |
| Monikon elatiivi | fataalisistamme | Monikon elatiivi | fataalisistanne |
| Monikon elatiivi | fataalisistaan | Monikon elatiivi | fataalisistansa |
| Illatiivi | fataaliseen | Illatiivi | fataaliseeni |
| Illatiivi | fataaliseesi | Illatiivi | fataaliseemme |
| Illatiivi | fataaliseenne | Illatiivi | fataaliseensa |
| Monikon illatiivi | fataalisiin | Monikon illatiivi | fataalisiini |
| Monikon illatiivi | fataalisiisi | Monikon illatiivi | fataalisiimme |
| Monikon illatiivi | fataalisiinne | Monikon illatiivi | fataalisiinsa |
| Adessiivi | fataalisella | Adessiivi | fataalisellani |
| Adessiivi | fataalisellasi | Adessiivi | fataalisellamme |
| Adessiivi | fataalisellanne | Adessiivi | fataalisellaan |
| Adessiivi | fataalisellansa | Monikon adessiivi | fataalisilla |
| Monikon adessiivi | fataalisillani | Monikon adessiivi | fataalisillasi |
| Monikon adessiivi | fataalisillamme | Monikon adessiivi | fataalisillanne |
| Monikon adessiivi | fataalisillaan | Monikon adessiivi | fataalisillansa |
| Ablatiivi | fataaliselta | Ablatiivi | fataaliseltani |
| Ablatiivi | fataaliseltasi | Ablatiivi | fataaliseltamme |
| Ablatiivi | fataaliseltanne | Ablatiivi | fataaliseltaan |
| Ablatiivi | fataaliseltansa | Monikon ablatiivi | fataalisilta |
| Monikon ablatiivi | fataalisiltani | Monikon ablatiivi | fataalisiltasi |
| Monikon ablatiivi | fataalisiltamme | Monikon ablatiivi | fataalisiltanne |
| Monikon ablatiivi | fataalisiltaan | Monikon ablatiivi | fataalisiltansa |
| Allatiivi | fataaliselle | Allatiivi | fataaliselleni |
| Allatiivi | fataalisellesi | Allatiivi | fataalisellemme |
| Allatiivi | fataalisellenne | Allatiivi | fataaliselleen |
| Allatiivi | fataalisellensa | Monikon allatiivi | fataalisille |
| Monikon allatiivi | fataalisilleni | Monikon allatiivi | fataalisillesi |
| Monikon allatiivi | fataalisillemme | Monikon allatiivi | fataalisillenne |
| Monikon allatiivi | fataalisilleen | Monikon allatiivi | fataalisillensa |
| Essiivi | fataalisena | Essiivi | fataalisenani |
| Essiivi | fataalisenasi | Essiivi | fataalisenamme |
| Essiivi | fataalisenanne | Essiivi | fataalisenaan |
| Essiivi | fataalisenansa | Monikon essiivi | fataalisina |
| Monikon essiivi | fataalisinani | Monikon essiivi | fataalisinasi |
| Monikon essiivi | fataalisinamme | Monikon essiivi | fataalisinanne |
| Monikon essiivi | fataalisinaan | Monikon essiivi | fataalisinansa |
| Translatiivi | fataaliseksi | Translatiivi | fataalisekseni |
| Translatiivi | fataaliseksesi | Translatiivi | fataaliseksemme |
| Translatiivi | fataaliseksenne | Translatiivi | fataalisekseen |
| Translatiivi | fataaliseksensa | Monikon translatiivi | fataalisiksi |
| Monikon translatiivi | fataalisikseni | Monikon translatiivi | fataalisiksesi |
| Monikon translatiivi | fataalisiksemme | Monikon translatiivi | fataalisiksenne |
| Monikon translatiivi | fataalisikseen | Monikon translatiivi | fataalisiksensa |
| Monikon instruktiivi | fataalisin | Abessiivi | fataalisetta |
| Abessiivi | fataalisettani | Abessiivi | fataalisettasi |
| Abessiivi | fataalisettamme | Abessiivi | fataalisettanne |
| Abessiivi | fataalisettaan | Abessiivi | fataalisettansa |
| Monikon abessiivi | fataalisitta | Monikon abessiivi | fataalisittani |
| Monikon abessiivi | fataalisittasi | Monikon abessiivi | fataalisittamme |
| Monikon abessiivi | fataalisittanne | Monikon abessiivi | fataalisittaan |
| Monikon abessiivi | fataalisittansa | Monikon komitatiivi | fataalisine |
| Monikon komitatiivi | fataalisineni | Monikon komitatiivi | fataalisinesi |
| Monikon komitatiivi | fataalisinemme | Monikon komitatiivi | fataalisinenne |
| Monikon komitatiivi | fataalisineen | Monikon komitatiivi | fataalisinensa |
| Komparatiivi | fataalisempi | Superlatiivi | fataalisin |
| Monikon akkusatiivi | fataaliset | Monikon akkusatiivi | fataaliseni |
| Monikon akkusatiivi | fataalisesi | Monikon akkusatiivi | fataalisemme |
| Monikon akkusatiivi | fataalisenne | Monikon akkusatiivi | fataalisensa |
| Akkusatiivi | fataaliseni | Akkusatiivi | fataalisesi |
| Akkusatiivi | fataalisemme | Akkusatiivi | fataalisenne |
| Akkusatiivi | fataalisensa |