Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.

Esimerkit

  • erogeeninen alue, erogeeninen vyöhyke
    • erogenous zone

Taivutusmuodot

MonikkoerogeenisetMonikkoerogeeniseni
MonikkoerogeenisesiMonikkoerogeenisemme
MonikkoerogeenisenneMonikkoerogeenisensä
GenetiivierogeenisenGenetiivierogeeniseni
GenetiivierogeenisesiGenetiivierogeenisemme
GenetiivierogeenisenneGenetiivierogeenisensä
Monikon genetiivierogeenistenMonikon genetiivierogeenisien
Monikon genetiivierogeenisteniMonikon genetiivierogeenisieni
Monikon genetiivierogeenistesiMonikon genetiivierogeenisiesi
Monikon genetiivierogeenistemmeMonikon genetiivierogeenisiemme
Monikon genetiivierogeenistenneMonikon genetiivierogeenisienne
Monikon genetiivierogeenistensäMonikon genetiivierogeenisiensä
PartitiivierogeenistäPartitiivierogeenistäni
PartitiivierogeenistäsiPartitiivierogeenistämme
PartitiivierogeenistännePartitiivierogeenistään
PartitiivierogeenistänsäMonikon partitiivierogeenisiä
Monikon partitiivierogeenisiäniMonikon partitiivierogeenisiäsi
Monikon partitiivierogeenisiämmeMonikon partitiivierogeenisiänne
Monikon partitiivierogeenisiäänMonikon partitiivierogeenisiänsä
InessiivierogeenisessäInessiivierogeenisessäni
InessiivierogeenisessäsiInessiivierogeenisessämme
InessiivierogeenisessänneInessiivierogeenisessään
InessiivierogeenisessänsäMonikon inessiivierogeenisissä
Monikon inessiivierogeenisissäniMonikon inessiivierogeenisissäsi
Monikon inessiivierogeenisissämmeMonikon inessiivierogeenisissänne
Monikon inessiivierogeenisissäänMonikon inessiivierogeenisissänsä
ElatiivierogeenisestäElatiivierogeenisestäni
ElatiivierogeenisestäsiElatiivierogeenisestämme
ElatiivierogeenisestänneElatiivierogeenisestään
ElatiivierogeenisestänsäMonikon elatiivierogeenisistä
Monikon elatiivierogeenisistäniMonikon elatiivierogeenisistäsi
Monikon elatiivierogeenisistämmeMonikon elatiivierogeenisistänne
Monikon elatiivierogeenisistäänMonikon elatiivierogeenisistänsä
IllatiivierogeeniseenIllatiivierogeeniseeni
IllatiivierogeeniseesiIllatiivierogeeniseemme
IllatiivierogeeniseenneIllatiivierogeeniseensä
Monikon illatiivierogeenisiinMonikon illatiivierogeenisiini
Monikon illatiivierogeenisiisiMonikon illatiivierogeenisiimme
Monikon illatiivierogeenisiinneMonikon illatiivierogeenisiinsä
AdessiivierogeeniselläAdessiivierogeeniselläni
AdessiivierogeeniselläsiAdessiivierogeenisellämme
AdessiivierogeenisellänneAdessiivierogeenisellään
AdessiivierogeenisellänsäMonikon adessiivierogeenisillä
Monikon adessiivierogeenisilläniMonikon adessiivierogeenisilläsi
Monikon adessiivierogeenisillämmeMonikon adessiivierogeenisillänne
Monikon adessiivierogeenisilläänMonikon adessiivierogeenisillänsä
AblatiivierogeeniseltäAblatiivierogeeniseltäni
AblatiivierogeeniseltäsiAblatiivierogeeniseltämme
AblatiivierogeeniseltänneAblatiivierogeeniseltään
AblatiivierogeeniseltänsäMonikon ablatiivierogeenisiltä
Monikon ablatiivierogeenisiltäniMonikon ablatiivierogeenisiltäsi
Monikon ablatiivierogeenisiltämmeMonikon ablatiivierogeenisiltänne
Monikon ablatiivierogeenisiltäänMonikon ablatiivierogeenisiltänsä
AllatiivierogeeniselleAllatiivierogeeniselleni
AllatiivierogeenisellesiAllatiivierogeenisellemme
AllatiivierogeenisellenneAllatiivierogeeniselleen
AllatiivierogeenisellensäMonikon allatiivierogeenisille
Monikon allatiivierogeenisilleniMonikon allatiivierogeenisillesi
Monikon allatiivierogeenisillemmeMonikon allatiivierogeenisillenne
Monikon allatiivierogeenisilleenMonikon allatiivierogeenisillensä
EssiivierogeenisenäEssiivierogeenisenäni
EssiivierogeenisenäsiEssiivierogeenisenämme
EssiivierogeenisenänneEssiivierogeenisenään
EssiivierogeenisenänsäMonikon essiivierogeenisinä
Monikon essiivierogeenisinäniMonikon essiivierogeenisinäsi
Monikon essiivierogeenisinämmeMonikon essiivierogeenisinänne
Monikon essiivierogeenisinäänMonikon essiivierogeenisinänsä
TranslatiivierogeeniseksiTranslatiivierogeenisekseni
TranslatiivierogeeniseksesiTranslatiivierogeeniseksemme
TranslatiivierogeeniseksenneTranslatiivierogeenisekseen
TranslatiivierogeeniseksensäMonikon translatiivierogeenisiksi
Monikon translatiivierogeenisikseniMonikon translatiivierogeenisiksesi
Monikon translatiivierogeenisiksemmeMonikon translatiivierogeenisiksenne
Monikon translatiivierogeenisikseenMonikon translatiivierogeenisiksensä
Monikon instruktiivierogeenisinAbessiivierogeenisettä
AbessiivierogeenisettäniAbessiivierogeenisettäsi
AbessiivierogeenisettämmeAbessiivierogeenisettänne
AbessiivierogeenisettäänAbessiivierogeenisettänsä
Monikon abessiivierogeenisittäMonikon abessiivierogeenisittäni
Monikon abessiivierogeenisittäsiMonikon abessiivierogeenisittämme
Monikon abessiivierogeenisittänneMonikon abessiivierogeenisittään
Monikon abessiivierogeenisittänsäMonikon komitatiivierogeenisine
Monikon komitatiivierogeenisineniMonikon komitatiivierogeenisinesi
Monikon komitatiivierogeenisinemmeMonikon komitatiivierogeenisinenne
Monikon komitatiivierogeenisineenMonikon komitatiivierogeenisinensä
KomparatiivierogeenisempiSuperlatiivierogeenisin
Monikon akkusatiivierogeenisetMonikon akkusatiivierogeeniseni
Monikon akkusatiivierogeenisesiMonikon akkusatiivierogeenisemme
Monikon akkusatiivierogeenisenneMonikon akkusatiivierogeenisensä
AkkusatiivierogeeniseniAkkusatiivierogeenisesi
AkkusatiivierogeenisemmeAkkusatiivierogeenisenne
Akkusatiivierogeenisensä

Luokat