Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopilahviriisitGenetiivipilahviriisin
Monikon genetiivipilahviriisienPartitiivipilahviriisiä
Monikon partitiivipilahviriisejäInessiivipilahviriisissä
Monikon inessiivipilahviriiseissäElatiivipilahviriisistä
Monikon elatiivipilahviriiseistäIllatiivipilahviriisiin
Monikon illatiivipilahviriiseihinAdessiivipilahviriisillä
Monikon adessiivipilahviriiseilläAblatiivipilahviriisiltä
Monikon ablatiivipilahviriiseiltäAllatiivipilahviriisille
Monikon allatiivipilahviriiseilleEssiivipilahviriisinä
Monikon essiivipilahviriiseinäTranslatiivipilahviriisiksi
Monikon translatiivipilahviriiseiksiMonikon instruktiivipilahviriisein
AbessiivipilahviriisittäMonikon abessiivipilahviriiseittä
Monikon akkusatiivipilahviriisit

Luokat