Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoheikkovaloisetMonikkoheikkovaloiseni
MonikkoheikkovaloisesiMonikkoheikkovaloisemme
MonikkoheikkovaloisenneMonikkoheikkovaloisensa
GenetiiviheikkovaloisenGenetiiviheikkovaloiseni
GenetiiviheikkovaloisesiGenetiiviheikkovaloisemme
GenetiiviheikkovaloisenneGenetiiviheikkovaloisensa
Monikon genetiiviheikkovaloistenMonikon genetiiviheikkovaloisien
Monikon genetiiviheikkovaloisteniMonikon genetiiviheikkovaloisieni
Monikon genetiiviheikkovaloistesiMonikon genetiiviheikkovaloisiesi
Monikon genetiiviheikkovaloistemmeMonikon genetiiviheikkovaloisiemme
Monikon genetiiviheikkovaloistenneMonikon genetiiviheikkovaloisienne
Monikon genetiiviheikkovaloistensaMonikon genetiiviheikkovaloisiensa
PartitiiviheikkovaloistaPartitiiviheikkovaloistani
PartitiiviheikkovaloistasiPartitiiviheikkovaloistamme
PartitiiviheikkovaloistannePartitiiviheikkovaloistaan
PartitiiviheikkovaloistansaMonikon partitiiviheikkovaloisia
Monikon partitiiviheikkovaloisianiMonikon partitiiviheikkovaloisiasi
Monikon partitiiviheikkovaloisiammeMonikon partitiiviheikkovaloisianne
Monikon partitiiviheikkovaloisiaanMonikon partitiiviheikkovaloisiansa
InessiiviheikkovaloisessaInessiiviheikkovaloisessani
InessiiviheikkovaloisessasiInessiiviheikkovaloisessamme
InessiiviheikkovaloisessanneInessiiviheikkovaloisessaan
InessiiviheikkovaloisessansaMonikon inessiiviheikkovaloisissa
Monikon inessiiviheikkovaloisissaniMonikon inessiiviheikkovaloisissasi
Monikon inessiiviheikkovaloisissammeMonikon inessiiviheikkovaloisissanne
Monikon inessiiviheikkovaloisissaanMonikon inessiiviheikkovaloisissansa
ElatiiviheikkovaloisestaElatiiviheikkovaloisestani
ElatiiviheikkovaloisestasiElatiiviheikkovaloisestamme
ElatiiviheikkovaloisestanneElatiiviheikkovaloisestaan
ElatiiviheikkovaloisestansaMonikon elatiiviheikkovaloisista
Monikon elatiiviheikkovaloisistaniMonikon elatiiviheikkovaloisistasi
Monikon elatiiviheikkovaloisistammeMonikon elatiiviheikkovaloisistanne
Monikon elatiiviheikkovaloisistaanMonikon elatiiviheikkovaloisistansa
IllatiiviheikkovaloiseenIllatiiviheikkovaloiseeni
IllatiiviheikkovaloiseesiIllatiiviheikkovaloiseemme
IllatiiviheikkovaloiseenneIllatiiviheikkovaloiseensa
Monikon illatiiviheikkovaloisiinMonikon illatiiviheikkovaloisiini
Monikon illatiiviheikkovaloisiisiMonikon illatiiviheikkovaloisiimme
Monikon illatiiviheikkovaloisiinneMonikon illatiiviheikkovaloisiinsa
AdessiiviheikkovaloisellaAdessiiviheikkovaloisellani
AdessiiviheikkovaloisellasiAdessiiviheikkovaloisellamme
AdessiiviheikkovaloisellanneAdessiiviheikkovaloisellaan
AdessiiviheikkovaloisellansaMonikon adessiiviheikkovaloisilla
Monikon adessiiviheikkovaloisillaniMonikon adessiiviheikkovaloisillasi
Monikon adessiiviheikkovaloisillammeMonikon adessiiviheikkovaloisillanne
Monikon adessiiviheikkovaloisillaanMonikon adessiiviheikkovaloisillansa
AblatiiviheikkovaloiseltaAblatiiviheikkovaloiseltani
AblatiiviheikkovaloiseltasiAblatiiviheikkovaloiseltamme
AblatiiviheikkovaloiseltanneAblatiiviheikkovaloiseltaan
AblatiiviheikkovaloiseltansaMonikon ablatiiviheikkovaloisilta
Monikon ablatiiviheikkovaloisiltaniMonikon ablatiiviheikkovaloisiltasi
Monikon ablatiiviheikkovaloisiltammeMonikon ablatiiviheikkovaloisiltanne
Monikon ablatiiviheikkovaloisiltaanMonikon ablatiiviheikkovaloisiltansa
AllatiiviheikkovaloiselleAllatiiviheikkovaloiselleni
AllatiiviheikkovaloisellesiAllatiiviheikkovaloisellemme
AllatiiviheikkovaloisellenneAllatiiviheikkovaloiselleen
AllatiiviheikkovaloisellensaMonikon allatiiviheikkovaloisille
Monikon allatiiviheikkovaloisilleniMonikon allatiiviheikkovaloisillesi
Monikon allatiiviheikkovaloisillemmeMonikon allatiiviheikkovaloisillenne
Monikon allatiiviheikkovaloisilleenMonikon allatiiviheikkovaloisillensa
EssiiviheikkovaloisenaEssiiviheikkovaloisenani
EssiiviheikkovaloisenasiEssiiviheikkovaloisenamme
EssiiviheikkovaloisenanneEssiiviheikkovaloisenaan
EssiiviheikkovaloisenansaMonikon essiiviheikkovaloisina
Monikon essiiviheikkovaloisinaniMonikon essiiviheikkovaloisinasi
Monikon essiiviheikkovaloisinammeMonikon essiiviheikkovaloisinanne
Monikon essiiviheikkovaloisinaanMonikon essiiviheikkovaloisinansa
TranslatiiviheikkovaloiseksiTranslatiiviheikkovaloisekseni
TranslatiiviheikkovaloiseksesiTranslatiiviheikkovaloiseksemme
TranslatiiviheikkovaloiseksenneTranslatiiviheikkovaloisekseen
TranslatiiviheikkovaloiseksensaMonikon translatiiviheikkovaloisiksi
Monikon translatiiviheikkovaloisikseniMonikon translatiiviheikkovaloisiksesi
Monikon translatiiviheikkovaloisiksemmeMonikon translatiiviheikkovaloisiksenne
Monikon translatiiviheikkovaloisikseenMonikon translatiiviheikkovaloisiksensa
Monikon instruktiiviheikkovaloisinAbessiiviheikkovaloisetta
AbessiiviheikkovaloisettaniAbessiiviheikkovaloisettasi
AbessiiviheikkovaloisettammeAbessiiviheikkovaloisettanne
AbessiiviheikkovaloisettaanAbessiiviheikkovaloisettansa
Monikon abessiiviheikkovaloisittaMonikon abessiiviheikkovaloisittani
Monikon abessiiviheikkovaloisittasiMonikon abessiiviheikkovaloisittamme
Monikon abessiiviheikkovaloisittanneMonikon abessiiviheikkovaloisittaan
Monikon abessiiviheikkovaloisittansaMonikon komitatiiviheikkovaloisine
Monikon komitatiiviheikkovaloisineniMonikon komitatiiviheikkovaloisinesi
Monikon komitatiiviheikkovaloisinemmeMonikon komitatiiviheikkovaloisinenne
Monikon komitatiiviheikkovaloisineenMonikon komitatiiviheikkovaloisinensa
Monikon akkusatiiviheikkovaloisetMonikon akkusatiiviheikkovaloiseni
Monikon akkusatiiviheikkovaloisesiMonikon akkusatiiviheikkovaloisemme
Monikon akkusatiiviheikkovaloisenneMonikon akkusatiiviheikkovaloisensa
AkkusatiiviheikkovaloiseniAkkusatiiviheikkovaloisesi
AkkusatiiviheikkovaloisemmeAkkusatiiviheikkovaloisenne
Akkusatiiviheikkovaloisensa