Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkofalsifioituvatMonikkofalsifioituvani
MonikkofalsifioituvasiMonikkofalsifioituvamme
MonikkofalsifioituvanneMonikkofalsifioituvansa
GenetiivifalsifioituvanGenetiivifalsifioituvani
GenetiivifalsifioituvasiGenetiivifalsifioituvamme
GenetiivifalsifioituvanneGenetiivifalsifioituvansa
Monikon genetiivifalsifioituvienMonikon genetiivifalsifioituvieni
Monikon genetiivifalsifioituviesiMonikon genetiivifalsifioituviemme
Monikon genetiivifalsifioituvienneMonikon genetiivifalsifioituviensa
PartitiivifalsifioituvaaPartitiivifalsifioituvaani
PartitiivifalsifioituvaasiPartitiivifalsifioituvaamme
PartitiivifalsifioituvaannePartitiivifalsifioituvaansa
Monikon partitiivifalsifioituviaMonikon partitiivifalsifioituviani
Monikon partitiivifalsifioituviasiMonikon partitiivifalsifioituviamme
Monikon partitiivifalsifioituvianneMonikon partitiivifalsifioituviaan
Monikon partitiivifalsifioituviansaInessiivifalsifioituvassa
InessiivifalsifioituvassaniInessiivifalsifioituvassasi
InessiivifalsifioituvassammeInessiivifalsifioituvassanne
InessiivifalsifioituvassaanInessiivifalsifioituvassansa
Monikon inessiivifalsifioituvissaMonikon inessiivifalsifioituvissani
Monikon inessiivifalsifioituvissasiMonikon inessiivifalsifioituvissamme
Monikon inessiivifalsifioituvissanneMonikon inessiivifalsifioituvissaan
Monikon inessiivifalsifioituvissansaElatiivifalsifioituvasta
ElatiivifalsifioituvastaniElatiivifalsifioituvastasi
ElatiivifalsifioituvastammeElatiivifalsifioituvastanne
ElatiivifalsifioituvastaanElatiivifalsifioituvastansa
Monikon elatiivifalsifioituvistaMonikon elatiivifalsifioituvistani
Monikon elatiivifalsifioituvistasiMonikon elatiivifalsifioituvistamme
Monikon elatiivifalsifioituvistanneMonikon elatiivifalsifioituvistaan
Monikon elatiivifalsifioituvistansaIllatiivifalsifioituvaan
IllatiivifalsifioituvaaniIllatiivifalsifioituvaasi
IllatiivifalsifioituvaammeIllatiivifalsifioituvaanne
IllatiivifalsifioituvaansaMonikon illatiivifalsifioituviin
Monikon illatiivifalsifioituviiniMonikon illatiivifalsifioituviisi
Monikon illatiivifalsifioituviimmeMonikon illatiivifalsifioituviinne
Monikon illatiivifalsifioituviinsaAdessiivifalsifioituvalla
AdessiivifalsifioituvallaniAdessiivifalsifioituvallasi
AdessiivifalsifioituvallammeAdessiivifalsifioituvallanne
AdessiivifalsifioituvallaanAdessiivifalsifioituvallansa
Monikon adessiivifalsifioituvillaMonikon adessiivifalsifioituvillani
Monikon adessiivifalsifioituvillasiMonikon adessiivifalsifioituvillamme
Monikon adessiivifalsifioituvillanneMonikon adessiivifalsifioituvillaan
Monikon adessiivifalsifioituvillansaAblatiivifalsifioituvalta
AblatiivifalsifioituvaltaniAblatiivifalsifioituvaltasi
AblatiivifalsifioituvaltammeAblatiivifalsifioituvaltanne
AblatiivifalsifioituvaltaanAblatiivifalsifioituvaltansa
Monikon ablatiivifalsifioituviltaMonikon ablatiivifalsifioituviltani
Monikon ablatiivifalsifioituviltasiMonikon ablatiivifalsifioituviltamme
Monikon ablatiivifalsifioituviltanneMonikon ablatiivifalsifioituviltaan
Monikon ablatiivifalsifioituviltansaAllatiivifalsifioituvalle
AllatiivifalsifioituvalleniAllatiivifalsifioituvallesi
AllatiivifalsifioituvallemmeAllatiivifalsifioituvallenne
AllatiivifalsifioituvalleenAllatiivifalsifioituvallensa
Monikon allatiivifalsifioituvilleMonikon allatiivifalsifioituvilleni
Monikon allatiivifalsifioituvillesiMonikon allatiivifalsifioituvillemme
Monikon allatiivifalsifioituvillenneMonikon allatiivifalsifioituvilleen
Monikon allatiivifalsifioituvillensaEssiivifalsifioituvana
EssiivifalsifioituvananiEssiivifalsifioituvanasi
EssiivifalsifioituvanammeEssiivifalsifioituvananne
EssiivifalsifioituvanaanEssiivifalsifioituvanansa
Monikon essiivifalsifioituvinaMonikon essiivifalsifioituvinani
Monikon essiivifalsifioituvinasiMonikon essiivifalsifioituvinamme
Monikon essiivifalsifioituvinanneMonikon essiivifalsifioituvinaan
Monikon essiivifalsifioituvinansaTranslatiivifalsifioituvaksi
TranslatiivifalsifioituvakseniTranslatiivifalsifioituvaksesi
TranslatiivifalsifioituvaksemmeTranslatiivifalsifioituvaksenne
TranslatiivifalsifioituvakseenTranslatiivifalsifioituvaksensa
Monikon translatiivifalsifioituviksiMonikon translatiivifalsifioituvikseni
Monikon translatiivifalsifioituviksesiMonikon translatiivifalsifioituviksemme
Monikon translatiivifalsifioituviksenneMonikon translatiivifalsifioituvikseen
Monikon translatiivifalsifioituviksensaMonikon instruktiivifalsifioituvin
AbessiivifalsifioituvattaAbessiivifalsifioituvattani
AbessiivifalsifioituvattasiAbessiivifalsifioituvattamme
AbessiivifalsifioituvattanneAbessiivifalsifioituvattaan
AbessiivifalsifioituvattansaMonikon abessiivifalsifioituvitta
Monikon abessiivifalsifioituvittaniMonikon abessiivifalsifioituvittasi
Monikon abessiivifalsifioituvittammeMonikon abessiivifalsifioituvittanne
Monikon abessiivifalsifioituvittaanMonikon abessiivifalsifioituvittansa
Monikon komitatiivifalsifioituvineMonikon komitatiivifalsifioituvineni
Monikon komitatiivifalsifioituvinesiMonikon komitatiivifalsifioituvinemme
Monikon komitatiivifalsifioituvinenneMonikon komitatiivifalsifioituvineen
Monikon komitatiivifalsifioituvinensaKomparatiivifalsifioituvampi
SuperlatiivifalsifioituvinMonikon akkusatiivifalsifioituvat
Monikon akkusatiivifalsifioituvaniMonikon akkusatiivifalsifioituvasi
Monikon akkusatiivifalsifioituvammeMonikon akkusatiivifalsifioituvanne
Monikon akkusatiivifalsifioituvansaAkkusatiivifalsifioituvani
AkkusatiivifalsifioituvasiAkkusatiivifalsifioituvamme
AkkusatiivifalsifioituvanneAkkusatiivifalsifioituvansa