Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
platonismi
platonisti
platonistinen
playboy
plebeiji
pleijeri
pleikkari
Määritelmät
Adjektiivi
(tilastotiede)
laakea
Taivutusmuodot
Monikko
platykurtiset
Monikko
platykurtiseni
Monikko
platykurtisesi
Monikko
platykurtisemme
Monikko
platykurtisenne
Monikko
platykurtisensa
Genetiivi
platykurtisen
Genetiivi
platykurtiseni
Genetiivi
platykurtisesi
Genetiivi
platykurtisemme
Genetiivi
platykurtisenne
Genetiivi
platykurtisensa
Monikon genetiivi
platykurtisten
Monikon genetiivi
platykurtisien
Monikon genetiivi
platykurtisteni
Monikon genetiivi
platykurtisieni
Monikon genetiivi
platykurtistesi
Monikon genetiivi
platykurtisiesi
Monikon genetiivi
platykurtistemme
Monikon genetiivi
platykurtisiemme
Monikon genetiivi
platykurtistenne
Monikon genetiivi
platykurtisienne
Monikon genetiivi
platykurtistensa
Monikon genetiivi
platykurtisiensa
Partitiivi
platykurtista
Partitiivi
platykurtistani
Partitiivi
platykurtistasi
Partitiivi
platykurtistamme
Partitiivi
platykurtistanne
Partitiivi
platykurtistaan
Partitiivi
platykurtistansa
Monikon partitiivi
platykurtisia
Monikon partitiivi
platykurtisiani
Monikon partitiivi
platykurtisiasi
Monikon partitiivi
platykurtisiamme
Monikon partitiivi
platykurtisianne
Monikon partitiivi
platykurtisiaan
Monikon partitiivi
platykurtisiansa
Inessiivi
platykurtisessa
Inessiivi
platykurtisessani
Inessiivi
platykurtisessasi
Inessiivi
platykurtisessamme
Inessiivi
platykurtisessanne
Inessiivi
platykurtisessaan
Inessiivi
platykurtisessansa
Monikon inessiivi
platykurtisissa
Monikon inessiivi
platykurtisissani
Monikon inessiivi
platykurtisissasi
Monikon inessiivi
platykurtisissamme
Monikon inessiivi
platykurtisissanne
Monikon inessiivi
platykurtisissaan
Monikon inessiivi
platykurtisissansa
Elatiivi
platykurtisesta
Elatiivi
platykurtisestani
Elatiivi
platykurtisestasi
Elatiivi
platykurtisestamme
Elatiivi
platykurtisestanne
Elatiivi
platykurtisestaan
Elatiivi
platykurtisestansa
Monikon elatiivi
platykurtisista
Monikon elatiivi
platykurtisistani
Monikon elatiivi
platykurtisistasi
Monikon elatiivi
platykurtisistamme
Monikon elatiivi
platykurtisistanne
Monikon elatiivi
platykurtisistaan
Monikon elatiivi
platykurtisistansa
Illatiivi
platykurtiseen
Illatiivi
platykurtiseeni
Illatiivi
platykurtiseesi
Illatiivi
platykurtiseemme
Illatiivi
platykurtiseenne
Illatiivi
platykurtiseensa
Monikon illatiivi
platykurtisiin
Monikon illatiivi
platykurtisiini
Monikon illatiivi
platykurtisiisi
Monikon illatiivi
platykurtisiimme
Monikon illatiivi
platykurtisiinne
Monikon illatiivi
platykurtisiinsa
Adessiivi
platykurtisella
Adessiivi
platykurtisellani
Adessiivi
platykurtisellasi
Adessiivi
platykurtisellamme
Adessiivi
platykurtisellanne
Adessiivi
platykurtisellaan
Adessiivi
platykurtisellansa
Monikon adessiivi
platykurtisilla
Monikon adessiivi
platykurtisillani
Monikon adessiivi
platykurtisillasi
Monikon adessiivi
platykurtisillamme
Monikon adessiivi
platykurtisillanne
Monikon adessiivi
platykurtisillaan
Monikon adessiivi
platykurtisillansa
Ablatiivi
platykurtiselta
Ablatiivi
platykurtiseltani
Ablatiivi
platykurtiseltasi
Ablatiivi
platykurtiseltamme
Ablatiivi
platykurtiseltanne
Ablatiivi
platykurtiseltaan
Ablatiivi
platykurtiseltansa
Monikon ablatiivi
platykurtisilta
Monikon ablatiivi
platykurtisiltani
Monikon ablatiivi
platykurtisiltasi
Monikon ablatiivi
platykurtisiltamme
Monikon ablatiivi
platykurtisiltanne
Monikon ablatiivi
platykurtisiltaan
Monikon ablatiivi
platykurtisiltansa
Allatiivi
platykurtiselle
Allatiivi
platykurtiselleni
Allatiivi
platykurtisellesi
Allatiivi
platykurtisellemme
Allatiivi
platykurtisellenne
Allatiivi
platykurtiselleen
Allatiivi
platykurtisellensa
Monikon allatiivi
platykurtisille
Monikon allatiivi
platykurtisilleni
Monikon allatiivi
platykurtisillesi
Monikon allatiivi
platykurtisillemme
Monikon allatiivi
platykurtisillenne
Monikon allatiivi
platykurtisilleen
Monikon allatiivi
platykurtisillensa
Essiivi
platykurtisena
Essiivi
platykurtisenani
Essiivi
platykurtisenasi
Essiivi
platykurtisenamme
Essiivi
platykurtisenanne
Essiivi
platykurtisenaan
Essiivi
platykurtisenansa
Monikon essiivi
platykurtisina
Monikon essiivi
platykurtisinani
Monikon essiivi
platykurtisinasi
Monikon essiivi
platykurtisinamme
Monikon essiivi
platykurtisinanne
Monikon essiivi
platykurtisinaan
Monikon essiivi
platykurtisinansa
Translatiivi
platykurtiseksi
Translatiivi
platykurtisekseni
Translatiivi
platykurtiseksesi
Translatiivi
platykurtiseksemme
Translatiivi
platykurtiseksenne
Translatiivi
platykurtisekseen
Translatiivi
platykurtiseksensa
Monikon translatiivi
platykurtisiksi
Monikon translatiivi
platykurtisikseni
Monikon translatiivi
platykurtisiksesi
Monikon translatiivi
platykurtisiksemme
Monikon translatiivi
platykurtisiksenne
Monikon translatiivi
platykurtisikseen
Monikon translatiivi
platykurtisiksensa
Monikon instruktiivi
platykurtisin
Abessiivi
platykurtisetta
Abessiivi
platykurtisettani
Abessiivi
platykurtisettasi
Abessiivi
platykurtisettamme
Abessiivi
platykurtisettanne
Abessiivi
platykurtisettaan
Abessiivi
platykurtisettansa
Monikon abessiivi
platykurtisitta
Monikon abessiivi
platykurtisittani
Monikon abessiivi
platykurtisittasi
Monikon abessiivi
platykurtisittamme
Monikon abessiivi
platykurtisittanne
Monikon abessiivi
platykurtisittaan
Monikon abessiivi
platykurtisittansa
Monikon komitatiivi
platykurtisine
Monikon komitatiivi
platykurtisineni
Monikon komitatiivi
platykurtisinesi
Monikon komitatiivi
platykurtisinemme
Monikon komitatiivi
platykurtisinenne
Monikon komitatiivi
platykurtisineen
Monikon komitatiivi
platykurtisinensa
Monikon akkusatiivi
platykurtiset
Monikon akkusatiivi
platykurtiseni
Monikon akkusatiivi
platykurtisesi
Monikon akkusatiivi
platykurtisemme
Monikon akkusatiivi
platykurtisenne
Monikon akkusatiivi
platykurtisensa
Akkusatiivi
platykurtiseni
Akkusatiivi
platykurtisesi
Akkusatiivi
platykurtisemme
Akkusatiivi
platykurtisenne
Akkusatiivi
platykurtisensa