Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Adjektiivi

  1. (tilastotiede) laakea

Taivutusmuodot

MonikkoplatykurtisetMonikkoplatykurtiseni
MonikkoplatykurtisesiMonikkoplatykurtisemme
MonikkoplatykurtisenneMonikkoplatykurtisensa
GenetiiviplatykurtisenGenetiiviplatykurtiseni
GenetiiviplatykurtisesiGenetiiviplatykurtisemme
GenetiiviplatykurtisenneGenetiiviplatykurtisensa
Monikon genetiiviplatykurtistenMonikon genetiiviplatykurtisien
Monikon genetiiviplatykurtisteniMonikon genetiiviplatykurtisieni
Monikon genetiiviplatykurtistesiMonikon genetiiviplatykurtisiesi
Monikon genetiiviplatykurtistemmeMonikon genetiiviplatykurtisiemme
Monikon genetiiviplatykurtistenneMonikon genetiiviplatykurtisienne
Monikon genetiiviplatykurtistensaMonikon genetiiviplatykurtisiensa
PartitiiviplatykurtistaPartitiiviplatykurtistani
PartitiiviplatykurtistasiPartitiiviplatykurtistamme
PartitiiviplatykurtistannePartitiiviplatykurtistaan
PartitiiviplatykurtistansaMonikon partitiiviplatykurtisia
Monikon partitiiviplatykurtisianiMonikon partitiiviplatykurtisiasi
Monikon partitiiviplatykurtisiammeMonikon partitiiviplatykurtisianne
Monikon partitiiviplatykurtisiaanMonikon partitiiviplatykurtisiansa
InessiiviplatykurtisessaInessiiviplatykurtisessani
InessiiviplatykurtisessasiInessiiviplatykurtisessamme
InessiiviplatykurtisessanneInessiiviplatykurtisessaan
InessiiviplatykurtisessansaMonikon inessiiviplatykurtisissa
Monikon inessiiviplatykurtisissaniMonikon inessiiviplatykurtisissasi
Monikon inessiiviplatykurtisissammeMonikon inessiiviplatykurtisissanne
Monikon inessiiviplatykurtisissaanMonikon inessiiviplatykurtisissansa
ElatiiviplatykurtisestaElatiiviplatykurtisestani
ElatiiviplatykurtisestasiElatiiviplatykurtisestamme
ElatiiviplatykurtisestanneElatiiviplatykurtisestaan
ElatiiviplatykurtisestansaMonikon elatiiviplatykurtisista
Monikon elatiiviplatykurtisistaniMonikon elatiiviplatykurtisistasi
Monikon elatiiviplatykurtisistammeMonikon elatiiviplatykurtisistanne
Monikon elatiiviplatykurtisistaanMonikon elatiiviplatykurtisistansa
IllatiiviplatykurtiseenIllatiiviplatykurtiseeni
IllatiiviplatykurtiseesiIllatiiviplatykurtiseemme
IllatiiviplatykurtiseenneIllatiiviplatykurtiseensa
Monikon illatiiviplatykurtisiinMonikon illatiiviplatykurtisiini
Monikon illatiiviplatykurtisiisiMonikon illatiiviplatykurtisiimme
Monikon illatiiviplatykurtisiinneMonikon illatiiviplatykurtisiinsa
AdessiiviplatykurtisellaAdessiiviplatykurtisellani
AdessiiviplatykurtisellasiAdessiiviplatykurtisellamme
AdessiiviplatykurtisellanneAdessiiviplatykurtisellaan
AdessiiviplatykurtisellansaMonikon adessiiviplatykurtisilla
Monikon adessiiviplatykurtisillaniMonikon adessiiviplatykurtisillasi
Monikon adessiiviplatykurtisillammeMonikon adessiiviplatykurtisillanne
Monikon adessiiviplatykurtisillaanMonikon adessiiviplatykurtisillansa
AblatiiviplatykurtiseltaAblatiiviplatykurtiseltani
AblatiiviplatykurtiseltasiAblatiiviplatykurtiseltamme
AblatiiviplatykurtiseltanneAblatiiviplatykurtiseltaan
AblatiiviplatykurtiseltansaMonikon ablatiiviplatykurtisilta
Monikon ablatiiviplatykurtisiltaniMonikon ablatiiviplatykurtisiltasi
Monikon ablatiiviplatykurtisiltammeMonikon ablatiiviplatykurtisiltanne
Monikon ablatiiviplatykurtisiltaanMonikon ablatiiviplatykurtisiltansa
AllatiiviplatykurtiselleAllatiiviplatykurtiselleni
AllatiiviplatykurtisellesiAllatiiviplatykurtisellemme
AllatiiviplatykurtisellenneAllatiiviplatykurtiselleen
AllatiiviplatykurtisellensaMonikon allatiiviplatykurtisille
Monikon allatiiviplatykurtisilleniMonikon allatiiviplatykurtisillesi
Monikon allatiiviplatykurtisillemmeMonikon allatiiviplatykurtisillenne
Monikon allatiiviplatykurtisilleenMonikon allatiiviplatykurtisillensa
EssiiviplatykurtisenaEssiiviplatykurtisenani
EssiiviplatykurtisenasiEssiiviplatykurtisenamme
EssiiviplatykurtisenanneEssiiviplatykurtisenaan
EssiiviplatykurtisenansaMonikon essiiviplatykurtisina
Monikon essiiviplatykurtisinaniMonikon essiiviplatykurtisinasi
Monikon essiiviplatykurtisinammeMonikon essiiviplatykurtisinanne
Monikon essiiviplatykurtisinaanMonikon essiiviplatykurtisinansa
TranslatiiviplatykurtiseksiTranslatiiviplatykurtisekseni
TranslatiiviplatykurtiseksesiTranslatiiviplatykurtiseksemme
TranslatiiviplatykurtiseksenneTranslatiiviplatykurtisekseen
TranslatiiviplatykurtiseksensaMonikon translatiiviplatykurtisiksi
Monikon translatiiviplatykurtisikseniMonikon translatiiviplatykurtisiksesi
Monikon translatiiviplatykurtisiksemmeMonikon translatiiviplatykurtisiksenne
Monikon translatiiviplatykurtisikseenMonikon translatiiviplatykurtisiksensa
Monikon instruktiiviplatykurtisinAbessiiviplatykurtisetta
AbessiiviplatykurtisettaniAbessiiviplatykurtisettasi
AbessiiviplatykurtisettammeAbessiiviplatykurtisettanne
AbessiiviplatykurtisettaanAbessiiviplatykurtisettansa
Monikon abessiiviplatykurtisittaMonikon abessiiviplatykurtisittani
Monikon abessiiviplatykurtisittasiMonikon abessiiviplatykurtisittamme
Monikon abessiiviplatykurtisittanneMonikon abessiiviplatykurtisittaan
Monikon abessiiviplatykurtisittansaMonikon komitatiiviplatykurtisine
Monikon komitatiiviplatykurtisineniMonikon komitatiiviplatykurtisinesi
Monikon komitatiiviplatykurtisinemmeMonikon komitatiiviplatykurtisinenne
Monikon komitatiiviplatykurtisineenMonikon komitatiiviplatykurtisinensa
Monikon akkusatiiviplatykurtisetMonikon akkusatiiviplatykurtiseni
Monikon akkusatiiviplatykurtisesiMonikon akkusatiiviplatykurtisemme
Monikon akkusatiiviplatykurtisenneMonikon akkusatiiviplatykurtisensa
AkkusatiiviplatykurtiseniAkkusatiiviplatykurtisesi
AkkusatiiviplatykurtisemmeAkkusatiiviplatykurtisenne
Akkusatiiviplatykurtisensa