Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
abnormal
US
Taivutusmuodot
Monikko
säännönvastaiset
Monikko
säännönvastaiseni
Monikko
säännönvastaisesi
Monikko
säännönvastaisemme
Monikko
säännönvastaisenne
Monikko
säännönvastaisensa
Genetiivi
säännönvastaisen
Genetiivi
säännönvastaiseni
Genetiivi
säännönvastaisesi
Genetiivi
säännönvastaisemme
Genetiivi
säännönvastaisenne
Genetiivi
säännönvastaisensa
Monikon genetiivi
säännönvastaisten
Monikon genetiivi
säännönvastaisien
Monikon genetiivi
säännönvastaisteni
Monikon genetiivi
säännönvastaisieni
Monikon genetiivi
säännönvastaistesi
Monikon genetiivi
säännönvastaisiesi
Monikon genetiivi
säännönvastaistemme
Monikon genetiivi
säännönvastaisiemme
Monikon genetiivi
säännönvastaistenne
Monikon genetiivi
säännönvastaisienne
Monikon genetiivi
säännönvastaistensa
Monikon genetiivi
säännönvastaisiensa
Partitiivi
säännönvastaista
Partitiivi
säännönvastaistani
Partitiivi
säännönvastaistasi
Partitiivi
säännönvastaistamme
Partitiivi
säännönvastaistanne
Partitiivi
säännönvastaistaan
Partitiivi
säännönvastaistansa
Monikon partitiivi
säännönvastaisia
Monikon partitiivi
säännönvastaisiani
Monikon partitiivi
säännönvastaisiasi
Monikon partitiivi
säännönvastaisiamme
Monikon partitiivi
säännönvastaisianne
Monikon partitiivi
säännönvastaisiaan
Monikon partitiivi
säännönvastaisiansa
Inessiivi
säännönvastaisessa
Inessiivi
säännönvastaisessani
Inessiivi
säännönvastaisessasi
Inessiivi
säännönvastaisessamme
Inessiivi
säännönvastaisessanne
Inessiivi
säännönvastaisessaan
Inessiivi
säännönvastaisessansa
Monikon inessiivi
säännönvastaisissa
Monikon inessiivi
säännönvastaisissani
Monikon inessiivi
säännönvastaisissasi
Monikon inessiivi
säännönvastaisissamme
Monikon inessiivi
säännönvastaisissanne
Monikon inessiivi
säännönvastaisissaan
Monikon inessiivi
säännönvastaisissansa
Elatiivi
säännönvastaisesta
Elatiivi
säännönvastaisestani
Elatiivi
säännönvastaisestasi
Elatiivi
säännönvastaisestamme
Elatiivi
säännönvastaisestanne
Elatiivi
säännönvastaisestaan
Elatiivi
säännönvastaisestansa
Monikon elatiivi
säännönvastaisista
Monikon elatiivi
säännönvastaisistani
Monikon elatiivi
säännönvastaisistasi
Monikon elatiivi
säännönvastaisistamme
Monikon elatiivi
säännönvastaisistanne
Monikon elatiivi
säännönvastaisistaan
Monikon elatiivi
säännönvastaisistansa
Illatiivi
säännönvastaiseen
Illatiivi
säännönvastaiseeni
Illatiivi
säännönvastaiseesi
Illatiivi
säännönvastaiseemme
Illatiivi
säännönvastaiseenne
Illatiivi
säännönvastaiseensa
Monikon illatiivi
säännönvastaisiin
Monikon illatiivi
säännönvastaisiini
Monikon illatiivi
säännönvastaisiisi
Monikon illatiivi
säännönvastaisiimme
Monikon illatiivi
säännönvastaisiinne
Monikon illatiivi
säännönvastaisiinsa
Adessiivi
säännönvastaisella
Adessiivi
säännönvastaisellani
Adessiivi
säännönvastaisellasi
Adessiivi
säännönvastaisellamme
Adessiivi
säännönvastaisellanne
Adessiivi
säännönvastaisellaan
Adessiivi
säännönvastaisellansa
Monikon adessiivi
säännönvastaisilla
Monikon adessiivi
säännönvastaisillani
Monikon adessiivi
säännönvastaisillasi
Monikon adessiivi
säännönvastaisillamme
Monikon adessiivi
säännönvastaisillanne
Monikon adessiivi
säännönvastaisillaan
Monikon adessiivi
säännönvastaisillansa
Ablatiivi
säännönvastaiselta
Ablatiivi
säännönvastaiseltani
Ablatiivi
säännönvastaiseltasi
Ablatiivi
säännönvastaiseltamme
Ablatiivi
säännönvastaiseltanne
Ablatiivi
säännönvastaiseltaan
Ablatiivi
säännönvastaiseltansa
Monikon ablatiivi
säännönvastaisilta
Monikon ablatiivi
säännönvastaisiltani
Monikon ablatiivi
säännönvastaisiltasi
Monikon ablatiivi
säännönvastaisiltamme
Monikon ablatiivi
säännönvastaisiltanne
Monikon ablatiivi
säännönvastaisiltaan
Monikon ablatiivi
säännönvastaisiltansa
Allatiivi
säännönvastaiselle
Allatiivi
säännönvastaiselleni
Allatiivi
säännönvastaisellesi
Allatiivi
säännönvastaisellemme
Allatiivi
säännönvastaisellenne
Allatiivi
säännönvastaiselleen
Allatiivi
säännönvastaisellensa
Monikon allatiivi
säännönvastaisille
Monikon allatiivi
säännönvastaisilleni
Monikon allatiivi
säännönvastaisillesi
Monikon allatiivi
säännönvastaisillemme
Monikon allatiivi
säännönvastaisillenne
Monikon allatiivi
säännönvastaisilleen
Monikon allatiivi
säännönvastaisillensa
Essiivi
säännönvastaisena
Essiivi
säännönvastaisenani
Essiivi
säännönvastaisenasi
Essiivi
säännönvastaisenamme
Essiivi
säännönvastaisenanne
Essiivi
säännönvastaisenaan
Essiivi
säännönvastaisenansa
Monikon essiivi
säännönvastaisina
Monikon essiivi
säännönvastaisinani
Monikon essiivi
säännönvastaisinasi
Monikon essiivi
säännönvastaisinamme
Monikon essiivi
säännönvastaisinanne
Monikon essiivi
säännönvastaisinaan
Monikon essiivi
säännönvastaisinansa
Translatiivi
säännönvastaiseksi
Translatiivi
säännönvastaisekseni
Translatiivi
säännönvastaiseksesi
Translatiivi
säännönvastaiseksemme
Translatiivi
säännönvastaiseksenne
Translatiivi
säännönvastaisekseen
Translatiivi
säännönvastaiseksensa
Monikon translatiivi
säännönvastaisiksi
Monikon translatiivi
säännönvastaisikseni
Monikon translatiivi
säännönvastaisiksesi
Monikon translatiivi
säännönvastaisiksemme
Monikon translatiivi
säännönvastaisiksenne
Monikon translatiivi
säännönvastaisikseen
Monikon translatiivi
säännönvastaisiksensa
Monikon instruktiivi
säännönvastaisin
Abessiivi
säännönvastaisetta
Abessiivi
säännönvastaisettani
Abessiivi
säännönvastaisettasi
Abessiivi
säännönvastaisettamme
Abessiivi
säännönvastaisettanne
Abessiivi
säännönvastaisettaan
Abessiivi
säännönvastaisettansa
Monikon abessiivi
säännönvastaisitta
Monikon abessiivi
säännönvastaisittani
Monikon abessiivi
säännönvastaisittasi
Monikon abessiivi
säännönvastaisittamme
Monikon abessiivi
säännönvastaisittanne
Monikon abessiivi
säännönvastaisittaan
Monikon abessiivi
säännönvastaisittansa
Monikon komitatiivi
säännönvastaisine
Monikon komitatiivi
säännönvastaisineni
Monikon komitatiivi
säännönvastaisinesi
Monikon komitatiivi
säännönvastaisinemme
Monikon komitatiivi
säännönvastaisinenne
Monikon komitatiivi
säännönvastaisineen
Monikon komitatiivi
säännönvastaisinensa
Monikon akkusatiivi
säännönvastaiset
Monikon akkusatiivi
säännönvastaiseni
Monikon akkusatiivi
säännönvastaisesi
Monikon akkusatiivi
säännönvastaisemme
Monikon akkusatiivi
säännönvastaisenne
Monikon akkusatiivi
säännönvastaisensa
Akkusatiivi
säännönvastaiseni
Akkusatiivi
säännönvastaisesi
Akkusatiivi
säännönvastaisemme
Akkusatiivi
säännönvastaisenne
Akkusatiivi
säännönvastaisensa