Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmopotanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensmopotat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmopotammeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesensmopotatte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensmopottavatYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimopotin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektimopotitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimopotti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimopotimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektimopotitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimopottivatYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmopottaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesensmopottaisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensmopottaisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmopottaisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensmopottaisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensmopottaisivatYksikön toisen persoonan imperatiivin preesensmopota
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensmopottakoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensmopottakaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesensmopottakaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensmopottakoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmopottanenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesensmopottanet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensmopottaneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmopottanemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesensmopottanetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensmopottanevat

Luokat