Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikkoei-välttämättömät aminohapotGenetiiviei-välttämättömän aminohapon
Monikon genetiiviei-välttämättömien aminohappojenPartitiiviei-välttämätöntä aminohappoa
Monikon partitiiviei-välttämättömiä aminohappojaInessiiviei-välttämättömässä aminohapossa
Monikon inessiiviei-välttämättömissä aminohapoissaElatiiviei-välttämättömästä aminohaposta
Monikon elatiiviei-välttämättömistä aminohapoistaIllatiiviei-välttämättömään aminohappoon
Monikon illatiiviei-välttämättömiin aminohappoihinAdessiiviei-välttämättömällä aminohapolla
Monikon adessiiviei-välttämättömillä aminohapoillaAblatiiviei-välttämättömältä aminohapolta
Monikon ablatiiviei-välttämättömiltä aminohapoiltaAllatiiviei-välttämättömälle aminohapolle
Monikon allatiiviei-välttämättömille aminohapoilleEssiiviei-välttämättömänä aminohappona
Monikon essiiviei-välttämättöminä aminohappoinaTranslatiiviei-välttämättömäksi aminohapoksi
Monikon translatiiviei-välttämättömiksi aminohapoiksiMonikon instruktiiviei-välttämättömin aminohapoin
Abessiiviei-välttämättömättä aminohapottaMonikon abessiiviei-välttämättömittä aminohapoitta
Monikon akkusatiiviei-välttämättömät aminohapot