Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkohiustenkuivaimetGenetiivihiustenkuivaimen
Monikon genetiivihiustenkuivaimienMonikon genetiivihiustenkuivainten
PartitiivihiustenkuivaintaMonikon partitiivihiustenkuivaimia
InessiivihiustenkuivaimessaMonikon inessiivihiustenkuivaimissa
ElatiivihiustenkuivaimestaMonikon elatiivihiustenkuivaimista
IllatiivihiustenkuivaimeenMonikon illatiivihiustenkuivaimiin
AdessiivihiustenkuivaimellaMonikon adessiivihiustenkuivaimilla
AblatiivihiustenkuivaimeltaMonikon ablatiivihiustenkuivaimilta
AllatiivihiustenkuivaimelleMonikon allatiivihiustenkuivaimille
EssiivihiustenkuivaimenaMonikon essiivihiustenkuivaimina
TranslatiivihiustenkuivaimeksiMonikon translatiivihiustenkuivaimiksi
Monikon instruktiivihiustenkuivaiminAbessiivihiustenkuivaimetta
Monikon abessiivihiustenkuivaimittaMonikon akkusatiivihiustenkuivaimet