Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohifistitGenetiivihifistin
Monikon genetiivihifistienPartitiivihifistiä
Monikon partitiivihifistejäInessiivihifistissä
Monikon inessiivihifisteissäElatiivihifististä
Monikon elatiivihifisteistäIllatiivihifistiin
Monikon illatiivihifisteihinAdessiivihifistillä
Monikon adessiivihifisteilläAblatiivihifistiltä
Monikon ablatiivihifisteiltäAllatiivihifistille
Monikon allatiivihifisteilleEssiivihifistinä
Monikon essiivihifisteinäTranslatiivihifistiksi
Monikon translatiivihifisteiksiMonikon instruktiivihifistein
AbessiivihifistittäMonikon abessiivihifisteittä
Monikon akkusatiivihifistit

Luokat