Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiBotswanan
espanjabotswano, botsuano
ranskabotswanais
venäjäботсванец (botsvanets), ботсванский (botsvanski)

Taivutusmuodot

MonikkobotswanalaisetMonikkobotswanalaiseni
MonikkobotswanalaisesiMonikkobotswanalaisemme
MonikkobotswanalaisenneMonikkobotswanalaisensa
GenetiivibotswanalaisenGenetiivibotswanalaiseni
GenetiivibotswanalaisesiGenetiivibotswanalaisemme
GenetiivibotswanalaisenneGenetiivibotswanalaisensa
Monikon genetiivibotswanalaistenMonikon genetiivibotswanalaisien
Monikon genetiivibotswanalaisteniMonikon genetiivibotswanalaisieni
Monikon genetiivibotswanalaistesiMonikon genetiivibotswanalaisiesi
Monikon genetiivibotswanalaistemmeMonikon genetiivibotswanalaisiemme
Monikon genetiivibotswanalaistenneMonikon genetiivibotswanalaisienne
Monikon genetiivibotswanalaistensaMonikon genetiivibotswanalaisiensa
PartitiivibotswanalaistaPartitiivibotswanalaistani
PartitiivibotswanalaistasiPartitiivibotswanalaistamme
PartitiivibotswanalaistannePartitiivibotswanalaistaan
PartitiivibotswanalaistansaMonikon partitiivibotswanalaisia
Monikon partitiivibotswanalaisianiMonikon partitiivibotswanalaisiasi
Monikon partitiivibotswanalaisiammeMonikon partitiivibotswanalaisianne
Monikon partitiivibotswanalaisiaanMonikon partitiivibotswanalaisiansa
InessiivibotswanalaisessaInessiivibotswanalaisessani
InessiivibotswanalaisessasiInessiivibotswanalaisessamme
InessiivibotswanalaisessanneInessiivibotswanalaisessaan
InessiivibotswanalaisessansaMonikon inessiivibotswanalaisissa
Monikon inessiivibotswanalaisissaniMonikon inessiivibotswanalaisissasi
Monikon inessiivibotswanalaisissammeMonikon inessiivibotswanalaisissanne
Monikon inessiivibotswanalaisissaanMonikon inessiivibotswanalaisissansa
ElatiivibotswanalaisestaElatiivibotswanalaisestani
ElatiivibotswanalaisestasiElatiivibotswanalaisestamme
ElatiivibotswanalaisestanneElatiivibotswanalaisestaan
ElatiivibotswanalaisestansaMonikon elatiivibotswanalaisista
Monikon elatiivibotswanalaisistaniMonikon elatiivibotswanalaisistasi
Monikon elatiivibotswanalaisistammeMonikon elatiivibotswanalaisistanne
Monikon elatiivibotswanalaisistaanMonikon elatiivibotswanalaisistansa
IllatiivibotswanalaiseenIllatiivibotswanalaiseeni
IllatiivibotswanalaiseesiIllatiivibotswanalaiseemme
IllatiivibotswanalaiseenneIllatiivibotswanalaiseensa
Monikon illatiivibotswanalaisiinMonikon illatiivibotswanalaisiini
Monikon illatiivibotswanalaisiisiMonikon illatiivibotswanalaisiimme
Monikon illatiivibotswanalaisiinneMonikon illatiivibotswanalaisiinsa
AdessiivibotswanalaisellaAdessiivibotswanalaisellani
AdessiivibotswanalaisellasiAdessiivibotswanalaisellamme
AdessiivibotswanalaisellanneAdessiivibotswanalaisellaan
AdessiivibotswanalaisellansaMonikon adessiivibotswanalaisilla
Monikon adessiivibotswanalaisillaniMonikon adessiivibotswanalaisillasi
Monikon adessiivibotswanalaisillammeMonikon adessiivibotswanalaisillanne
Monikon adessiivibotswanalaisillaanMonikon adessiivibotswanalaisillansa
AblatiivibotswanalaiseltaAblatiivibotswanalaiseltani
AblatiivibotswanalaiseltasiAblatiivibotswanalaiseltamme
AblatiivibotswanalaiseltanneAblatiivibotswanalaiseltaan
AblatiivibotswanalaiseltansaMonikon ablatiivibotswanalaisilta
Monikon ablatiivibotswanalaisiltaniMonikon ablatiivibotswanalaisiltasi
Monikon ablatiivibotswanalaisiltammeMonikon ablatiivibotswanalaisiltanne
Monikon ablatiivibotswanalaisiltaanMonikon ablatiivibotswanalaisiltansa
AllatiivibotswanalaiselleAllatiivibotswanalaiselleni
AllatiivibotswanalaisellesiAllatiivibotswanalaisellemme
AllatiivibotswanalaisellenneAllatiivibotswanalaiselleen
AllatiivibotswanalaisellensaMonikon allatiivibotswanalaisille
Monikon allatiivibotswanalaisilleniMonikon allatiivibotswanalaisillesi
Monikon allatiivibotswanalaisillemmeMonikon allatiivibotswanalaisillenne
Monikon allatiivibotswanalaisilleenMonikon allatiivibotswanalaisillensa
EssiivibotswanalaisenaEssiivibotswanalaisenani
EssiivibotswanalaisenasiEssiivibotswanalaisenamme
EssiivibotswanalaisenanneEssiivibotswanalaisenaan
EssiivibotswanalaisenansaMonikon essiivibotswanalaisina
Monikon essiivibotswanalaisinaniMonikon essiivibotswanalaisinasi
Monikon essiivibotswanalaisinammeMonikon essiivibotswanalaisinanne
Monikon essiivibotswanalaisinaanMonikon essiivibotswanalaisinansa
TranslatiivibotswanalaiseksiTranslatiivibotswanalaisekseni
TranslatiivibotswanalaiseksesiTranslatiivibotswanalaiseksemme
TranslatiivibotswanalaiseksenneTranslatiivibotswanalaisekseen
TranslatiivibotswanalaiseksensaMonikon translatiivibotswanalaisiksi
Monikon translatiivibotswanalaisikseniMonikon translatiivibotswanalaisiksesi
Monikon translatiivibotswanalaisiksemmeMonikon translatiivibotswanalaisiksenne
Monikon translatiivibotswanalaisikseenMonikon translatiivibotswanalaisiksensa
Monikon instruktiivibotswanalaisinAbessiivibotswanalaisetta
AbessiivibotswanalaisettaniAbessiivibotswanalaisettasi
AbessiivibotswanalaisettammeAbessiivibotswanalaisettanne
AbessiivibotswanalaisettaanAbessiivibotswanalaisettansa
Monikon abessiivibotswanalaisittaMonikon abessiivibotswanalaisittani
Monikon abessiivibotswanalaisittasiMonikon abessiivibotswanalaisittamme
Monikon abessiivibotswanalaisittanneMonikon abessiivibotswanalaisittaan
Monikon abessiivibotswanalaisittansaMonikon komitatiivibotswanalaisine
Monikon komitatiivibotswanalaisineniMonikon komitatiivibotswanalaisinesi
Monikon komitatiivibotswanalaisinemmeMonikon komitatiivibotswanalaisinenne
Monikon komitatiivibotswanalaisineenMonikon komitatiivibotswanalaisinensa
Monikon akkusatiivibotswanalaisetMonikon akkusatiivibotswanalaiseni
Monikon akkusatiivibotswanalaisesiMonikon akkusatiivibotswanalaisemme
Monikon akkusatiivibotswanalaisenneMonikon akkusatiivibotswanalaisensa
AkkusatiivibotswanalaiseniAkkusatiivibotswanalaisesi
AkkusatiivibotswanalaisemmeAkkusatiivibotswanalaisenne
Akkusatiivibotswanalaisensa