Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | töhrijät | Genetiivi | töhrijän |
| Monikon genetiivi | töhrijöiden | Monikon genetiivi | töhrijöitten |
| Partitiivi | töhrijää | Monikon partitiivi | töhrijöitä |
| Inessiivi | töhrijässä | Monikon inessiivi | töhrijöissä |
| Elatiivi | töhrijästä | Monikon elatiivi | töhrijöistä |
| Illatiivi | töhrijään | Monikon illatiivi | töhrijöihin |
| Adessiivi | töhrijällä | Monikon adessiivi | töhrijöillä |
| Ablatiivi | töhrijältä | Monikon ablatiivi | töhrijöiltä |
| Allatiivi | töhrijälle | Monikon allatiivi | töhrijöille |
| Essiivi | töhrijänä | Monikon essiivi | töhrijöinä |
| Translatiivi | töhrijäksi | Monikon translatiivi | töhrijöiksi |
| Monikon instruktiivi | töhrijöin | Abessiivi | töhrijättä |
| Monikon abessiivi | töhrijöittä | Monikon akkusatiivi | töhrijät |