Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorominatGenetiivirominan
Monikon genetiivirominoidenMonikon genetiivirominoitten
PartitiivirominaaMonikon partitiivirominoita
InessiivirominassaMonikon inessiivirominoissa
ElatiivirominastaMonikon elatiivirominoista
IllatiivirominaanMonikon illatiivirominoihin
AdessiivirominallaMonikon adessiivirominoilla
AblatiivirominaltaMonikon ablatiivirominoilta
AllatiivirominalleMonikon allatiivirominoille
EssiivirominanaMonikon essiivirominoina
TranslatiivirominaksiMonikon translatiivirominoiksi
Monikon instruktiivirominoinAbessiivirominatta
Monikon abessiivirominoittaMonikon akkusatiivirominat

Luokat