Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.leikkisä

Taivutusmuodot

MonikkosusirajatGenetiivisusirajan
Monikon genetiivisusirajojenPartitiivisusirajaa
Monikon partitiivisusirajojaInessiivisusirajassa
Monikon inessiivisusirajoissaElatiivisusirajasta
Monikon elatiivisusirajoistaIllatiivisusirajaan
Monikon illatiivisusirajoihinAdessiivisusirajalla
Monikon adessiivisusirajoillaAblatiivisusirajalta
Monikon ablatiivisusirajoiltaAllatiivisusirajalle
Monikon allatiivisusirajoilleEssiivisusirajana
Monikon essiivisusirajoinaTranslatiivisusirajaksi
Monikon translatiivisusirajoiksiMonikon instruktiivisusirajoin
AbessiivisusirajattaMonikon abessiivisusirajoitta
Monikon akkusatiivisusirajat

Luokat