Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokäninätGenetiivikäninän
Monikon genetiivikäninöidenMonikon genetiivikäninöitten
PartitiivikäninääMonikon partitiivikäninöitä
InessiivikäninässäMonikon inessiivikäninöissä
ElatiivikäninästäMonikon elatiivikäninöistä
IllatiivikäninäänMonikon illatiivikäninöihin
AdessiivikäninälläMonikon adessiivikäninöillä
AblatiivikäninältäMonikon ablatiivikäninöiltä
AllatiivikäninälleMonikon allatiivikäninöille
EssiivikäninänäMonikon essiivikäninöinä
TranslatiivikäninäksiMonikon translatiivikäninöiksi
Monikon instruktiivikäninöinAbessiivikäninättä
Monikon abessiivikäninöittäMonikon akkusatiivikäninät