Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokoppuratGenetiivikoppuran
Monikon genetiivikoppuroidenMonikon genetiivikoppuroitten
PartitiivikoppuraaMonikon partitiivikoppuroita
InessiivikoppurassaMonikon inessiivikoppuroissa
ElatiivikoppurastaMonikon elatiivikoppuroista
IllatiivikoppuraanMonikon illatiivikoppuroihin
AdessiivikoppurallaMonikon adessiivikoppuroilla
AblatiivikoppuraltaMonikon ablatiivikoppuroilta
AllatiivikoppuralleMonikon allatiivikoppuroille
EssiivikoppuranaMonikon essiivikoppuroina
TranslatiivikoppuraksiMonikon translatiivikoppuroiksi
Monikon instruktiivikoppuroinAbessiivikoppuratta
Monikon abessiivikoppuroittaMonikon akkusatiivikoppurat

Luokat