Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokäsiviatGenetiivikäsivian
Monikon genetiivikäsivikojenPartitiivikäsivikaa
Monikon partitiivikäsivikojaInessiivikäsiviassa
Monikon inessiivikäsivioissaElatiivikäsiviasta
Monikon elatiivikäsivioistaIllatiivikäsivikaan
Monikon illatiivikäsivikoihinAdessiivikäsivialla
Monikon adessiivikäsivioillaAblatiivikäsivialta
Monikon ablatiivikäsivioiltaAllatiivikäsivialle
Monikon allatiivikäsivioilleEssiivikäsivikana
Monikon essiivikäsivikoinaTranslatiivikäsiviaksi
Monikon translatiivikäsivioiksiMonikon instruktiivikäsivioin
AbessiivikäsiviattaMonikon abessiivikäsivioitta
Monikon akkusatiivikäsiviat