Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | iivanat | Genetiivi | iivanan |
| Monikon genetiivi | iivanoiden | Monikon genetiivi | iivanoitten |
| Partitiivi | iivanaa | Monikon partitiivi | iivanoita |
| Inessiivi | iivanassa | Monikon inessiivi | iivanoissa |
| Elatiivi | iivanasta | Monikon elatiivi | iivanoista |
| Illatiivi | iivanaan | Monikon illatiivi | iivanoihin |
| Adessiivi | iivanalla | Monikon adessiivi | iivanoilla |
| Ablatiivi | iivanalta | Monikon ablatiivi | iivanoilta |
| Allatiivi | iivanalle | Monikon allatiivi | iivanoille |
| Essiivi | iivanana | Monikon essiivi | iivanoina |
| Translatiivi | iivanaksi | Monikon translatiivi | iivanoiksi |
| Monikon instruktiivi | iivanoin | Abessiivi | iivanatta |
| Monikon abessiivi | iivanoitta | Monikon akkusatiivi | iivanat |