| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | etiketöinnit | Genetiivi | etiketöinnin |
| Monikon genetiivi | etiketöintien | Partitiivi | etiketöintiä |
| Monikon partitiivi | etiketöintejä | Inessiivi | etiketöinnissä |
| Monikon inessiivi | etiketöinneissä | Elatiivi | etiketöinnistä |
| Monikon elatiivi | etiketöinneistä | Illatiivi | etiketöintiin |
| Monikon illatiivi | etiketöinteihin | Adessiivi | etiketöinnillä |
| Monikon adessiivi | etiketöinneillä | Ablatiivi | etiketöinniltä |
| Monikon ablatiivi | etiketöinneiltä | Allatiivi | etiketöinnille |
| Monikon allatiivi | etiketöinneille | Essiivi | etiketöintinä |
| Monikon essiivi | etiketöinteinä | Translatiivi | etiketöinniksi |
| Monikon translatiivi | etiketöinneiksi | Monikon instruktiivi | etiketöinnein |
| Abessiivi | etiketöinnittä | Monikon abessiivi | etiketöinneittä |
| Monikon akkusatiivi | etiketöinnit |